Monitor do gier

Witam,

http://www.morele.net/monitor-aoc-i2269vwm-579266/

 Tylko nie ten sklep jest tyle innych sklepów, które szanują konsumenta.

Nie przelewaj własnego, jednostkowego przypadku na ogół. 

Dokładnie zawsze tam kupuję i jestem bardzo zadowolony.

 

Przepraszam, jakiego jednostkowego poczytaj na Dobre Programy ile osób się na nich skarży przejrzyj się tym postom w sieci.Dziwnym zrządzeniem losu UKOIK ukarał sklep karą finansową za robienie ludzi w h&$#&

 Więcej obiektywizmu. Zawsze jest tak, że jak wszyscy maruderzy się zbiorą do kupy w jednym miejscu, to stwarza się wrażenie, że sklep to samo zło. Ilość pozytywnych opinii zdecydowanie przeważa nad negatywnymi i to jest fakt.

 

 Znajdź mi bezbłędny sklep internetowy.

tutaj masz w innych sklepach ten monitor , wybór sklepu należy do Ciebie 

http://www.ceneo.pl/28764195

 

co do tych wspomnianych gier ,to ta TN-ka będzie odrobinę lepszym wyborem (mowa o samych grach )

Z tego co słyszałem na ten monitor idzie dużo skarg, na przykład, że ma problemy w grach z ustawianiem rozdzielczości na 1920…

 

Ogólnie zaciekawił mnie monitor wspomniany przez mrFreeze, a dokładnie 

 AOC i2269Vwm

Jakieś może opinie na jego temat macie lub testowaliście w praktyce ?

 

A za co dostał sklep karę finansową od UKOIK (polecam poczytać) Dziwne, że ludzie którzy krytykują sklep powtarzają te same zarzuty przetrzymywanie sprzętu w serwisie (łamanie prawa konsumenckiego) sprzedawanie części używanych jako nowych to tylko kilka przykładów.

bo jest lepszy w tym przedziale cenowym :slight_smile: tylko mowa była o samych grach,a wiadomo nie kupuje się monitora wyłącznie pod gry .

 

http://aoc-europe.com/pl/products/i2269vwm

http://forum.pclab.pl/topic/956889-AOC-I2269VWM/

https://www.youtube.com/watch?v=5IjGgRhlQRg

https://www.youtube.com/watch?v=k0qYW83Ug5w

 

TN

TN (twisted nematic) –najbardziej rozpowszechniony typ matrycy charakteryzuje się stosunkowo dużą „responsywnością” oraz niskimi kosztami produkcji

wadami TN’ek są przede wszystkim tzw. „wąskie kąty widzenia”, określenie to oznacza, że matryca zniekształca obraz tym bardziej im bardziej odchylamy się od optymalnego spojrzenia na wprost monitora, przeciętny kontrast oraz stosunkowo wysoki punkt czerni (co oznacza, ze czerń nie jest czarna) z innych wad należy wymienić niezdolność do reprodukcji standardowego gamutu, panele TN ograniczenie są do 6 bit na kolor, niemniej współcześnie każdy panel TN wyposażony jest w jakąś formę technologii pozwalającej mu wyświetlać standardowy gamut (8 bit na kolor). Zaletą TN jest, wspomniana wcześniej responsywność, dzięki której udało się zastosować w nich obsługę 120Hz sygnału wideo, która pozwala na bardziej płynne wyświetlanie ruchomego obrazu.

dobry do:

biura

gier (szczególnie modele 120Hz)

 

IPS

IPS (in-plane switching) – matryce IPS określa się czasem mianem uniwersalnych, gdyż teoretycznie łączą one w sobie zalety matrycy TN oraz VA pozostając wolnym od ich wad, cóż… teoretycznie

praktycznie IPS’ki mają szersze kąty oraz wyższą resposnywność (wszystko to w porównaniu do VA), niestety mają też zazwyczaj dość przeciętny kontrast przy wysokim punkcie czerni (porównywalny z TN), panele IPS są też podatne na tzw. „srebrzenie” czyli transparentną, jasną poświatę pojawiającą się wokół ciemnych elementów obrazu, widoczną zazwyczaj, gdy w pomieszczeniu z monitorem jest ciemno, efekt ten występuje w różnym stopniu w różnych modelach, najczęściej dotyka tych, które osiągają wysoką jasność maksymalną (więcej niż 250cd/m2). Panele IPS (podobnie jak VA) dzielą się na wiele podtypów, najważniejsze to H-IPS (Horizintal IPS), e-IPS (economical IPS) oraz AH-IPS (tu LG nie zdradził, co mają znaczyć literki AH, Advanced Horizontal IPS?)

podczas, gdy H-IPS służy do rozwiązań profesjonalnych, istnieją nawet warianty tego panelu z obsługą 10bit na kolor (szeroki gamut), które nie wymagają żadnych dodatkowych układów, tak panele e-IPS są przede wszystkim tanie, jako warianty multimedialne mają zawężone kąty oraz gamut, dzięki czemu zyskują na responsywności i nadają się nawet do wymagających gier. Wygląda na to, że AH-IPS jest uniwersalne i/lub LG produkuje różne jego warianty, mamy zarówno tanie budżetowe konstrukcje na tej matrycy, jak i bardziej poważne, w obu przypadkach panel sprawuje się całkiem dobrze.

dobry do:

Zastosowań profesjonalnych (H-IPS, AH-IPS)

Multimediów i Gier (e-IPS, AH-IPS)