Monitor do gier

Czy 27 cali monitora do gier jest dobre, bo słyszałem różne pogłoski, że się nie przyjemnie gra w full hd, a żeby się przyjemnie grało potrzeba conajmniej 2k? Wie ktoś coś na ten temat?

27 cali jest taka trochę granicą FHD i 2K, to zależy od Twojego wzroku i preferencji.
Jeden lubi blondynki z dużymi atutami, inny drobne brunetki.

czyli nie ma żadnej pikselozy i innych rzeczy podobnych?

A ile masz z tablicy u okulisty?
To żart, ale merytoryczny.

Jeden ma większą ostrość wzroku, drugi mniejszą.

Nawet facet widzący dobrze z prawkiem może widzieć 50% tego co drugi i jest “w normie”.
Pikselowy dla większości ludzi nie będzie w FHD, ale jeżeli masz idealny wzrok tzn. 110% normy to możesz widzieć.

idealnego może nie mam, ale dobry raczej tak :smiley:

Jak masz budżet, to bierz 2K i się nawet nie zastanawiaj. Może różnice nie są kolosalne, ale ja przy nie najlepszym wzroku wkurzam się na nieostrość czcionek (bo nie gram dużo) i rozglądam się za czymś lepszym.
Jak nie masz budżetu, to bierz FHD i też będziesz zadowolony :wink:

No to 2k. :wink:

Chociaż do gier może ważniejszy byłby dla ciebie jakiś HDR i dobra paleta barw, niż 2K.

Bardzo dzięki, ogólnie zauważyłem, że jest mało monitorów 24 cali i 2k, nie wiem czym jest to spowodowane.

w grach dynamicznych typu counter strike mam zamiar grać na full hd, a nie w 2k

W takich starociach to monitor nie ma znaczenia, wystarczy żeby miał przyzwoity czas reakcji :joy:

Oczywiście, ale w counter strike nie tylko gram, gram jeszcze w valoranta i overwatcha :smiley:

Ja rozumiem, że 2K to potocznie (i technicznie błędnie) monitor 1440p, ale nie lepiej stosować termin QHD?

Masz odpowiedź w temacie o tym samym…

A nie przypadkiem WQHD?

QHD ( Quad HD ), WQHD ( Wide Quad HD ), or 1440p, is a display resolution of 2560 × 1440 pixels in a 16:9. The name QHD reflects the fact that it has four times as many pixels as HD (720p). It is also commonly called WQHD, to emphasize it being a wide resolution, although that is technically unnecessary, since the HD resolutions are all wide. One advantage of using “WQHD” is avoiding confusion with qHD with a small q (960 × 540).

Widzisz. Polska wiki twierdzi jedno
obraz
angielska wersja za to pisze tak:


Dlatego łatwiej napisać 2K i wszyscy wiedzą o co chodzi :smiley:

Bezsensem takiego zakupu.

2K na 24 calach jest słabym interesem, wspomniałem 27 cali jest granicą. :wink:

Może ja dorzucę swoje dwa zdania. 27’ i “pikseloza” w grach to mit - piszę z perspektywy kilkuletniego posiadacza takiego monitora. Gry wyglądają pięknie i nie daj się nabrać na wciskanie Ci w tak małym monitorze rozdzielczości większej niż FullHD. Weź pod uwagę, że w Windowsie zmiana rozdzielczości wpływa na zmianę wielkości wszystkiego i zaręczam Ci, że pulpit oraz programy czy treść w przeglądarce staną się dużo mniej czytelne przy WQHD i 27 calach. Praca z komputerem to ma być komfort, a nie mrużenie oczu, by doczytać coś co zapisane czcionką mniejszą niż domyślna.
WQHD jest świetny, ale dopiero w 32’ (co daje duży ekran przy nasyceniu pikseli z FullHD na 27 calach)

Słyszał o skalowaniu czy zmianie domyślnego DPI w systemie? :rofl: