Monitor do prac biurowych 22"

(wafal) #1

Witam,
poszukuję monitora, który będzie w głównej mierze wykorzystywany do prac biurowych, obsługi maili, allegro. Zależy mi, aby monitor w jakimś stopniu chronił wzrok - czyli brak efektu migotania matrycy flicker-free oraz ograniczona emisja światła niebieskiego. Przekątna najlepiej 22 cale. Cenowo najlepiej do 800zł (aczkolwiek delikatnie droższy też może być). Nowy lub używany - bez znaczenia.
Zaczerpując trochę wiedzy w temacie w “oczy rzucił się” następujące pozycje:

• iiyama X2483HSU,
  • Samsung S24F352FHUX,
  • Eizo EV2436W.

Niestety, ale wszystko trochę za duże ;). Obecnie używam kiepskiego LG E2250T i matryca 22" w zupełności mi wystarcza. Są jakieś odpowiedniki 22" powyższych monitorów godne polecenia?

(ace) #2

Posiadam wymienioną IIyame. Stosuję ją do tych samych celów, nie jestem graczem. Mnie w zupełności wystarcza i nie jest za duży. Dwa okna przeglądarki umieszczone obok siebie można w miarę dobrze przeglądać. Dla estetów ramka jest troszkę szeroka. Obraz? Jak dla mnie jest w porządku, nie jestem wymagający. Na początku troszkę bolały mnie oczy od patrzenia, ale zmieniłem ustawienia i jest ok. Glośniczki liche, do przeglądania yt mogą być. Do muzyki stanowczo odradzam, ale można podpiąć słuchawki. Teraz szukałbym 27 cali w większej rozdzielczości :slight_smile:
Monitor mam podłączony kablem dvi + sygnałowy. HDMI miał problemy ze skalowaniem obrazu. Pewnie to wina zintegrowanej karty. O tych przypadkach można poczytać w sieci.

(nietopyrz) #3

Siema,
do podobnych celów używam Eizo (trochę wyższy model FlexScana) i szczerze odczułem ulgę, gdy się na niego przesiadłem. Eco View robi robotę.

Cali bierz więcej, zawsze się dodatkowa przestrzeń przyda. Zresztą różnica nie jest jakaś strasznie duża.
http://www.displaywars.com/22-inch-16x9-vs-24-inch-16x9

(wafal) #4

Więc biorąc pod uwagę powyższe modele (oraz ew. inne) lepiej kupić nowy monitor czy np. tego Eizo o którym wyżej napisałem?

(Fizyda) #5

Ja bym brał nowego, od siebie polecę Dell P2217H. Nie wiem jak reszta bo przyznam szczerze nie sprawdzałem, ale Dell ma matrycę IPS co jest plusem w przypadku pracy biurowej. No i można go kupić od 630zł. Solidnie zapakowany, fajna podstawa, opcja pivot, regulacja bardzo płynna i lekka, aczkolwiek sam nie opada czy nie przekrzywia się.

PS. W rzeczywistości wygląda dużo lepiej niż na zdjęciach. Dodatkowo ma możliwość wyłączenia diody przycisku włączania gdy jest uruchomiony co nie rozprasza podczas pracy :wink: . Dioda włącza się tylko gdy monitor przechodzi w stan uśpienia - jest włączony, ale nie wyświetla obrazu.

(echo.K) #6

Polecam Ci Monitor Asus 23" VZ239Q IPS promowany nawet przez producenta jako przyjazny dla oczu, świetnie sprawdza się przy okazji pracy biurowej. Matowa matryca, filtr światła niebieskiego, oraz redukcja migotania.

(wafal) #7

Powyższe dwa monitory również mają dobre opinie, choć nt. Asusa za dużo nie ma opinii.
Przedtem rozważałem pomiędzy 3 sztukami, teraz pomiędzy 5cioma.
Jakby się mógł ktoś w temacie jeszcze wypowiedzieć - czy lepsza będzie używka (Eizo) czy też któryś z podanych nowych sztuk?

(Crusader87) #8

W używki bym się nie pchał, chyba że masz możliwość kupić gdzieś na miejscu i obejrzeć przez zakupem. Często trafiają się jakieś poleasingowe, wypalone itp. Ewentualnie jakieś repacki można taniej wyłapać, ale to są pełnowartościowe sprzęty w nieco niższych cenach.
Z nowych ten Asus wyżej wspomniany całkiem ok, ma Flicker free

(wafal) #9

Akurat Eizo jest całkiem niedaleko mnie z przebiegiem ~350h.

(wafal) #10

Ostatecznie wybór padł na NEC E221N. Dziękuję za pomoc.

(nietopyrz) #11

Ile h przepracowane? Nie zapomnij opisać wrażenia dla potomnych.