Monitor do pracy do 800 zł


(newworld12) #1

Witam Wszystkich

Poszukuję monitora do pracy(głównie z tekstem i filmem) priorytetem są dla mnie oczy,ponieważ spędzam nawet 10-12h dziennie.
Nie orientuję się się za bardzo w sprzęcie dlatego proszę o pomoc.Oczywiście mile widziane propozycje poniżej budżetu.Z góry dziękuję


#2

Monitor kup jaki Ci się podoba, oczywiście z wyraźnym obrazem i możliwie dużym ekranem. Tak by wszystko było na nim klarowne i byś nie musiał niepotrzebnie wytężać wzroku np. Acer G246HLFBID czarny
Jeśli tak ważna jest dla Ciebie higiena oka to zainstaluj f.lux 4.66
dopełnieniem niech będzie: 10 sposobów na ochronę oczu podczas pracy z ekranem


(echo.K) #3

Nie wskazałeś preferowanego rozmiaru, ale do pracy, wg. mnie optymalne będzie około 24".
Bardziej odpowiednia będzie też matryca matowa, TN z lepszym odwzorowaniem koloru i szerszymi kątami widzenia. Możesz sprawdzić Benq GL2580H - dobra jakosć, wysoka rozdzielczość, i co ważne dla Ciebie, posiada filtr światła niebieskiego oraz technologię redukcji migotania (Flicker free). Jak słusznie jednak napisał p19koz - dbałość o oczy podczas pracy z monitorem nie ogranicza się jedynie do zakupu dobrego monitora. 10-12h, o których piszesz do bardzo dużo, poczytaj o sposobach dbania, aby nasze oczy przy takim obciążeniu nie były zmęczone.


(newworld12) #4

Czyli wg Ciebie te wszystkie technologie “reader mode” czy “low blue light” nie zdają za bardzo egzaminu?


(newworld12) #5

A sprawdzę przyda się napewno;]


(newworld12) #6

no też tak celuję właśnie w ten rozmiar


(newworld12) #7

A co powiecie o tych egzemplarzach Panowie?
(Iris89) #8

W tej cenie znajdziesz już monitor w technologii IPS. Starsza ale i tansza to TN. Na plus IPS lepsze odzwierciedlenie kolorów oraz szerokie kąty widzenia. Z IPS wart uwagi jest Dell U2312HM - bardzo solidny monitor lub LG IPS237L.


#9

Tak “reader mode” czy “low blue light” i inne tego typu technologie uważam chwyt marketingowy. Dobrze skonfigurowany f.lux w zupełności Ci wystarczy.
Bardziej zwracaj uwagę by matryca była jak najwyższej jakości i jak największa (ale przy Twoim budżecie jesteś skazany na max. 24").
Jeśli dojdziesz do wniosku, że nie przeraża Cię nieco większy ekran polecam:
AOC I2769VM lub AOC I2781FH