Monitor do pracy z grafiką


(Pitras3) #1

Witam Państwa,

Troszkę sie juz uszukałęm na ten temat, ale nigdzie nie uzyskałem dostatecznej informacji wiec postanowiłem założyc wątek.

No wiec poszukuje monitoru do 700zł może być 22", monitor przeznaczony do pracy w biurze projektowym, a wiec zależałoby mi na dobrym odwzorowaniu kolorów,

no i co najważniejsze zeby nie męczył oczu, dziennie pracuje min 10godz przed kompem wiec chciałbym cos bardziej przyjaznego dla oczu.

Co byście oferowali? ja zastanawiałem sie nad marką DELL lub LG no ale jestem zielony w tym. Czy LED czy LCD również licze na waszą pomoc :slight_smile:

Pozdrawiam

-- Dodane 18.08.2011 (Cz) 22:01 --

Co byście powiedzieli o tych?

http://www.agito.pl/monitory-lcd/dell-2 ... r=1-387640

http://allegro.pl/monitor-22-lg-w2261vp ... 65488.html


(Ascent) #2

Jeśli ma to być monitor do pracy z projektami to lepiej szukać czegoś opartego na matrycy IPS: Dell U2211H/Dell U2311H, LG IPS226V-PN/LG IPS236V-PN, LG W2220P.

Gdybyś szukał czegoś naprawdę dobrego z dobrym odwzorowaniem kolorów musiałbyś dopłacić np. do HP ZR22W

Jak wiadomo przy wyborze monitora trzeba też trafić na dobrą sztukę :slight_smile:


(A Vener) #3

Witam,

Moim skromnym zdaniem, to jeszcze nie zrobiłeś nic by ogarnąć temat

Albo kupujesz monitor za 700 zł albo chesz mieć możliwość kalibracji, i innch rzeczy o których piszesz.

Teoretycznie każdy monitor możesz wykalibrować i zrobić dla niego profil, ale ograniczeń związanych z ilością odzwierciedlanych barw nie przeskoczysz Tak zwany gamout. Do mnitora potrzebujesz jeszcze urządzenie do kalibracji

Osobiście proponuję monitory NEC lub EIZO ale nie kupisz ich za 700 zł

Koszt urządzenia do robienia profili dla monitora to koszt ok 600 zł czyli razem jakieś 1300

Więc jeśli naprawdę chcesz mieć to o czym piszesz to kup monitor za 1300 z durzym zakresem kolorów, profil do takiego monitora najczęściej jest w sterowniku lub na stronie prducenta.

Ale mnitora się zurzywa, oraz zmienia się oświetlenie z porami roku chociażby, i tak trzeba by profil robić samemu, ale większość “specjalistów” to olewa.

Tak wiec w takiej kwocie musisz się zdecydować na jakiś kompromis

Tani monitor plus kalibrator (rozwiązanie bez rewelacji) lub droższy monitor i wiara w profil producenta lepiej ale na krótko na pewno zdrowiem i bardziej komfortowo. Lub monitor z prawdziwego zdarzenia plus kalibrator.


(Queensbridge Ny) #4

Do grafiki nie ma lepszych monitorów od EIZO (to są profesjonalne monitory dla grafików) ja bym na twoim miejscu szukał na allegro używanego EIZO FlexScan S1931 na matrycy PVA można go dostać za 600 - 700 zł a bije na głowę te wszystkie Delle a tym bardziej LG. Miałem ten monitor i kosztował 3 lata temu 2000 zł sprzedałem go na Allegro za 660 zł. Jeszcze z gwarancją bo na te monitory jest 5 lat gwarancji.


(Bartosz Hendler) #5

Ja używam obecnie poprzedniej wersji tego cuda: http://www.komputronik.pl/product/10791 … zarny.html. Naprawdę polecam.