Monitor do wszystkiego - co kupić?


(system) #1

Cześć, szukam jakiegoś fajnego i TANIEGO monitora. Obecnie mam 17 cali LG - LCD z czasem reakcji 12ms. Monitora potrzebuję do neta, filmów, offce'a i grania czyli do wszystkiego. Nie mam dużo kasy - 550zł. Czas reakcji to 5ms albo mniej. Rozmiar - minimum 20 cali. No właśnie - za tą kasę można kupić już monitor jakiego oczekuję chociażby :Gateway E202H lub ACER P201W. Ale jest jedno ale - złącze HDMI. Przerzuciłem się ostatnio z telewizora CRT na Samsunga LED - 46 cali FULL HD, podpiąłem do niego cyfrę + hd i jestem w szoku icon_wink2.gif Zauważyłem, że coraz więcej producentów montuje w swoich kartach graficznych wyjście HDMI - gdybym miał takie złącze także w swoim monitorze to bez żadnych przelotek miałbym piękną jakość obrazu. Mój komp póki co jest stary ale za jakieś 6 miesiecy będę go wymieniał i chcę w nim mieć kartę z wyjściem HDMI. Co o tym sądzicie? Warto ładować się w złącze HDMI i dopłacać zarówno teraz do monitora jak i później do karty sporo kasy.


(Longhorn2009) #2

HDMI jest na razie mało popularne w sprzęcie komputerowym, a w szczególności w takim segmencie cenowym. Różnicy pomiędzy DVI a HDMI nie zobaczysz a możesz zaoszczędzić sporo pieniędzy, jeśli wybierzesz monitor z DVI zamiast HDMI. Rożnica między nimi polega na tym, że HDMI może transmitować oprócz obrazu także dźwięk i obsługuje zabezpieczenia HDCP. Jak chcesz możesz sobie poczytać coś na temat "DVI czy HDMI": http://forum.pclab.pl/t420595.html


(Monczkin) #3

unknown222 , to jakaś nazwa własna - Monitor Do Wszystkiego? Nazwij temat konkretnie i normalnie, inaczej zostanie usunięty. Przeczytaj regulamin forum.


(system) #4

Ok, chcę kupić monitor bez HDMI a na dodatek za 500zł max ;( - miałem wydatek.

Co radzicie? Mój typ to:BenQ G2220HD.


(Longhorn2009) #5

Polecam coś takiego: http://www.agito.pl/monitory-lcd/benq-2 ... tml?cid=54