Monitor-drgający obraz

(manfred1) #1

Witam serdecznie mam pytanie od jakiegoś czasu zauważyłem że obraz na monitorze dziwnie ni drga. Być może jest to przyczyną że cały pecet jest na tej samej linii co lodówka i mikrofala. A może gdzieś indziej tkwi przyczyna. za pomoc serdeczne dzięki

(Cosik Ktosik) #2

Jaki to monitor: LCD, czy CRT? Jakie posiadasz ustawione odświeżanie ekranu oraz rozdzielczość?

(adam749) #3

A jaki masz monitor??

Jak CRT to ustaw odświeżanie monita na max.

PPM na pulpit > właściwości > ustawienia > zaawansowane > monitor.

(Karolstronie) #4

U mnie również czasami drga obraz Na moim monitorze wystarczy z menu monitora wybrać DEAGUSS i wszystko wraca do normy spróbuj może u Ciebie też pomoże :slight_smile:

(EQX) #5

Byc może za blisko głośniki które nie są ekranowane magnetycznie.

(Seba86mu) #6

Jak blisko monitora znajduje się mikrofala i lodówka ?

Odstaw monitor daleko od tychże urządzeń i sprawdź, czy jest poprawa.

Sprawdź również odświeżanie ekranu jak pisali już koledzy wyżej.

(manfred1) #7

Rozdzielczośc mam ustawioną na 1024/768 natomiast odświerzanie na 75Hz. Mam wrażenie że obraz drga jak włącza się lodówka choć jest podłączona do innego gniazdka. Mam CRT samsung 757 DFX

(Seba86mu) #8

Zmień na 85Hz.

Lodówka, jak i kuchenka mikrofalowa o której pisałeś wcześniej emitują promieniowanie elektromagnetyczne, które zakłóca działanie monitora CRT, jeżeli znajdują się blisko niego albo np. za ścianą.

Odstaw na moment monitor w miejsce, gdzie nie będzie narażony na działanie takich sił i sprawdź, czy problem ustąpił.

Jeżeli ustąpi, to czeka Cię zmiana miejsca położenia stanowiska komputerowego.

(Piatek33) #9

A co jeśli obraz na monitorze LCD mruga tylko i wyłącznie wtedy, kiedy do tunera TV podłączę kablówkę?