Monitor-drgający obraz

Witam serdecznie mam pytanie od jakiegoś czasu zauważyłem że obraz na monitorze dziwnie ni drga. Być może jest to przyczyną że cały pecet jest na tej samej linii co lodówka i mikrofala. A może gdzieś indziej tkwi przyczyna. za pomoc serdeczne dzięki

Jaki to monitor: LCD, czy CRT? Jakie posiadasz ustawione odświeżanie ekranu oraz rozdzielczość?

A jaki masz monitor??

Jak CRT to ustaw odświeżanie monita na max.

PPM na pulpit > właściwości > ustawienia > zaawansowane > monitor.

U mnie również czasami drga obraz Na moim monitorze wystarczy z menu monitora wybrać DEAGUSS i wszystko wraca do normy spróbuj może u Ciebie też pomoże :slight_smile:

Byc może za blisko głośniki które nie są ekranowane magnetycznie.

Jak blisko monitora znajduje się mikrofala i lodówka ?

Odstaw monitor daleko od tychże urządzeń i sprawdź, czy jest poprawa.

Sprawdź również odświeżanie ekranu jak pisali już koledzy wyżej.

Rozdzielczośc mam ustawioną na 1024/768 natomiast odświerzanie na 75Hz. Mam wrażenie że obraz drga jak włącza się lodówka choć jest podłączona do innego gniazdka. Mam CRT samsung 757 DFX

Zmień na 85Hz.

Lodówka, jak i kuchenka mikrofalowa o której pisałeś wcześniej emitują promieniowanie elektromagnetyczne, które zakłóca działanie monitora CRT, jeżeli znajdują się blisko niego albo np. za ścianą.

Odstaw na moment monitor w miejsce, gdzie nie będzie narażony na działanie takich sił i sprawdź, czy problem ustąpił.

Jeżeli ustąpi, to czeka Cię zmiana miejsca położenia stanowiska komputerowego.

A co jeśli obraz na monitorze LCD mruga tylko i wyłącznie wtedy, kiedy do tunera TV podłączę kablówkę?