Monitor, dysk, napęd DVD - do 350zł

Witam!

Chciałbym kupić monitor, dysk i napęd DVD do 350zł.

  1. Monitor. Chciałbym kupić go w pierwszej kolejności, bo chcę jak najtaniej. Na pewno w grę wchodzi używka. Na szybie mogą być rysy itp, byleby matryca była sprawna i ogólnie pod względem technicznym. Ważne, żeby był płaski.

  2. Dysk. Potrzebuję nowego i taniego. Tak przynajmniej o pojemności 250GB. Nie musi być o “kosmicznej prędkości”, lecz nie może zamulać. Ważne, żeby się nie grzał bardzo.

  3. Napęd DVD. Prędkość zapisu i odczytu owego sprzętu nie musi powalać. Przede wszystkim ma służyć do zainstalowania systemu i gier oraz nagrywania płyt DVD od czasu do czasu. Także przydałaby się tania i preferowana nowa, lecz jeśli by nie zmieściło się to w budżecie, to używką nie pogardzę.

Preferuję kupno przez internet (allegro), lecz także w sklepach stacjonarnych na obszarze Krakowa i okolic.

Komputer ma służyć tylko i wyłącznie do gier i bardziej wymagających programów.

Reszta sprzętu:

Procesor: AMD Athlon 64 X2 7850 - Black Edition BOX (~2.8GHz)

Pamięć: PDP Patriot DDR2 2GB (2x1GB) PC6400 800MHz LLK CL4

Karta Graficzna: Gigabyte GeForce GTX460 768MB GDDR5 192bit

Płyta główna: Gigabyte GA-M720-US3

Zasilacz: OCZ StealthXStream 500W SLI

Klawiatura i mysz: LOGITECH Deluxe 660 Cordless Desktop

Obudowa: standard ATX

To chyba wszystko.

Proszę o pomoc w dokonaniu trafionego wyboru. :wink:

Ceny dysków twardych poszły mocno w górę, teraz nowe 250GB kosztuje ~250-270zł, gdzie za ~20-30zł więcej można mieć już 500GB. Nowa nagrywarka DVD to koszt ~60-70zł, więc już te dwa elementy wyczerpują budżet.

dyski są sztucznie wywindowane. Lepiej poczekać jeśli nie potrzebujesz już na biegu.

Monitor ile cali?

Napęd kosztuje grosze :slight_smile: http://allegro.pl/naped-dvd-x16-x48-son … 01484.html

scorpix ,

Mogę poczekać do wakacji, do lipca. Nie śpieszy mi się z kupnem.

Przedtem miałem 17" CRT (tak to się nazywa?). Więc 17" może być, lecz nie kieruję się wielkością monitora, tylko byle byłby tani i sprawny. Jak już będę miał monitor, to z kupnem tych dwóch komponentów mogę się wstrzymać.

Ale to nie będzie jakiś ■■■■, który padnie szybko? Z kupnem napędu raczej wstrzymam się na koniec.

Dziękuję Wam za dotychczasowe pomoc.

Powiem ci że na allegro sprzedaje taka firma microtech z Wrocławia, mają bardzo duży wybór używanych monitorów, Wiadomo że jeśli się chce sprawną matrycę to trzeba do nich napisać a coś wybiorą, za 179zł kupiłem Philipsa 17" w super stanie nawet z głośnikami.

igrek , widziałem tą firmę na allegro. Mają bardzo przystępne ceny i to mnie skusiło. Lecz nie ma wzmianki o dostawie kurierskiej (jest tylko dostępny odbiór osobisty). A jechać po używany monitor z Krakowa do Wrocławia raczej nie wchodzi w grę. Nie wiem, czy koszty dojazdu nie przekroczyłyby kosztu monitora.

Ale dziękuję za propozycję.

Wystarczy napisać maila i podpytać czy byłą by taka opcja za dopłatą, jest bardzo dużo takich firm, popatrz na allegro.

Akurat mam do sprzedania sprawny monitor. Zapraszam na PW.

bartek88885 , dziękuję za propozycję. Jeszcze jak coś to się do Ciebie odezwę.

Jeszcze chciałbym zapytać przy okazji o monitor. Na co warto zwracać uwagę przy wyborze monitora nawet używanego? Chodzi mi głównie o konkretne parametry.