Monitor - filmy,praca, rzadziej gry - 600zł

hej, poszukuję monitora, budżet około 600zł. monitor w większości będzie przeznaczony do przeglądania internetu/czytania bądź do filmów, gry bardzo rzadko. fajnie jakby miał około 24 cali oraz wejście hdmi. ważna jest dla mnie również możliwość regulacji wysokości. sam wyszukałem coś z monitorów AOC’a, np. AOC I2475PXJ, AOC E2275PWQU. jak macie jakieś doświadczenia z tymi monitorami albo możecie polecić coś innego to dawajcie znać.

Bardzo dobrym 24" calowym monitorem z możliwością regulacji wysokości (i nie tylko), i to w sporym zakresie, jest Samsung LS24E45KBSV . Posiada matową matrycję typu TN FHD, chyba najlepszą budżeową opcję do pracy z tekstem, sprawdzi się również przy okazji oglądania filmów. Zaletą tego monitora jest bardzo rozbudowana możliwość dostosowania ustawień do swoich preferencji, min. tryb pracy z tekstem.

monitor podany przez Ciebie bardzo okej, a coś z wejściem hdmi?

Mea Culpa - przegapiłem ten drobny, ale przecież bardzo istotny szczegół.
Możesz sprawdzić wobec tego IIYAMA 24" B2483HS-B3 - mieści się mniej więcej w Twoim budżecie.
HDMI jak najbardziej posiada, regulację w pionie również. Oczywiście matryca TN FHD. Dobry kontrast, odwzorowanie kolorów.

a ten AOC E2275PWJ lub AOC E2475PWJ ? w specyfikacji wydaje mi się podobny do iiyamy ktorą podałeś, a o wiele tańszy.

Zgadza się, nie miałem jednak doświadczeń z tym producentem, dlatego trudno mi się szerzej wypowiedzieć :wink:

To jest fajny monitor, jest chyba jeszcze taki model wyższy z 90 w nazwie na końcu, ale czy jest sens dopłacać za wled i mniejszy pobór mocy to wątpię. Osobiście zastanowiłbym się nad czymś większym niż 24 cale. Sam od jakiś 4-5 lat siedzę na 27 + 24 i zaczyna mi brakować miejsca więc myślę nad wymianą tego 24 na drugi 27 :stuck_out_tongue:

Polecam AOC I2381FH świetna jakość ekranu IPS

  • Wyjątkowy design
  • Wejście HDMI
  • Trzyletnia gwarancja producenta