Monitor flatron 3d dm2350d głośnik + głośniki 2.0 PC

Monitor z tunerem tv(ma wbudowane głośniki) podłączony do komputera kablem HDMI standard, głośniki 2.0 podpięte do komputera wejściem słuchawkowym, zależy mi by działały te z monitora wraz z tymi 2.0 podczas chodzenia po komputerze głównie ale podczas oglądania tv z monitora też mogłyby.

Monitor mam od niedawna, podpięty kablem HDMI standar pod kartę graficzną GeFoce 9800 GtX+ 1gb (przez adapter standard hdmi na ten szeroki co teraz w kartach jest), Płyta główna Gigabyte 8800Gm-ud2h z kartą audio zintegrowaną realtec audio hd. HDMI powinno według mnie przesyłać także dźwięk z PC do monitora ale dźwięku brak ;S

Propozycja - napisz to jeszcze raz. Tym razem po polsku, bez używania czcionek dla niedowidzących, za to z dokładną rozpiską poszczególnych konfiguracji i rodzajów użytych gniazd / okablowania. Zamiast ogólnego “telewizor” podaj model, zamiast “2 głośniki J-S” to samo. To może ułatwić sprawę. Jak więcej osób zrozumie o czym piszesz jest szansa, że ktoś odpowie.

faktycznie poprawione

Dodane 08.01.2013 (Wt) 20:38

Jeszcze prościej…

Dźwięk podczas korzystania z PC tylko głośniki, podczas korzystania z TV w monitorze tylko monitora głośniki, chcę zintegrować

integracja.png

Ok, czyli jeśli dobrze zrozumiałem problem to brak foni po HDMI z Twojego GF9800GTX? Jeśli tak to podstawowe pytanie, czy wejście SPDIF karty (na ogół umiesczone przy konektorze SLI) jest spięte kabelkiem z wyjściem SPDIF Out płyty głównej? Bo bez tego ani rusz. Pamiętaj, że seria GF9xxx i starsze nie ma wbudowanych kodeków audio na pokladzie. Cyfrowy sygnał dzwiękowy dla HDMI musisz więc dostarczyć karcie z zewnątrz np. z płyty głównej.

w pudełku od grafiki znalazłem kabelek z jednej strony spdif,GND->z drugiej 2 pin to spdif i gnd powinny być obok siebie na karcie a te 2 piny to gdzie podpiąć, tutaj zdjęcie płyty z dobrze widocznymi elementami (te 2 piny ja wpiąłbym jak jest Turbo 3d to po lewej stronie F_Audio w jedno z tych gniazd tak?)

Szukaj na płycie złącza “szpilkowego” oznaczonego jako SPDIF Out. Jak znajdziesz sprawdź jego rozpiskę sygnałów w instrukcji obsługi, interesują Cię piny “SPDIF/Data” i “GND”. Czasem można spotkać jeszce trzeci pin (zasilanie z tego co pamiętam), ale on jest bez znaczenia.

odświeżam temat gdyż prędzej nie radziłem sobie a dziś przy okazji zrobiłem, dźwięk działa tylko z głośników wolnostojących w realtec hd manager sam znajduje 5.1, a w właściowościach dźwięku dolby digital o dziwo działają mi tylko głośniki od monitora jakieś rady?

Dodane 25.03.2013 (Pn) 21:30

http://img705.imageshack.us/img705/8751/65949167.png znalazłem przyczynę mogę albo odbierać dźwięk z glosników albo z spdif a jak z tego i tego naraz?

Będziesz chyba musiał dołożyć dodatkową kartę dźwiękową np. na USB. Kodeki Realteka z któymi miałem do czynienia nie wspierały jednoczesnej obsługi wielu źródeł w (mieszanym) trybie A/D.