Monitor Fujitsu Siemens ScaleoView L22W-11 i Dekoder DVB-T

Witam,

Mam monitor Fujitsu Siemens ScaleoView L22W-11, a ze względu na zmiany jakie nadchodzą - pomyślałam, że czas zakupić dekoder.

Problem jest taki, że nie wiem, który dekoder wybrać do tego monitora i jak go podłączyć.

Mam już kilka pomysłów - np. TechniSat Viola HDT1

Czy to jest dobry pomysł wybrania dekodera hd? Nie wiem jak go podłączyć, żeby był ten dobry obraz (bo wg rozdzielczości monitora powinno być ok),

oraz żeby był dźwięk - ten monitor posiada głośniki (wejście Jack).

Proszę o poradę :slight_smile:

Sugeruję porzucić ten pomysł.

Ten monitor to najzwyklejszy monitor i ma on tylko jedno wejście obrazu (z tego co znalazłem w sieci) - analogowe złącze monitorowe D-SUB (inaczej VGA).

Z tego powodu będzie bardzo trudno znaleźć jakikolwiek dekoder który dałoby się podłączyć pod ten musiałby on mieć standardowe monitorowe analogowe wyjście obrazu D-SUB/VGA co jest bardzo rzadko spotykane w dekoderach, zwykle są złącza HDMI lub ewentualnie DVI ale to się na nic nie zda.

Poza tym jeśli już uda ci się znaleźć dekoder z wyjściem D-SUB to i tak nie uzyskasz pełnej jakości HD po tym analogowym złączu a już tym bardziej ciężko by było zauważyć różnicę na tak małym wyświetlaczu.

Może lepiej zainwestuj w TV z wbudowanym dekoderem DVB-T z MPEG4 (lub w monitor z tunerem DVB-T z MPEG4), możesz poszukać czegoś używanego jak masz mały budżet.

Nie lepiej kupić jakiś wewnętrzny tuner dvb-t?

wewnętrzny odpada - mam netbooka, którego nie chcę wykorzystywać w ten sposób bo podłączanie za każdym razem monitora, żeby coś wygodnie obejrzeć itp itd, było by baardzo niewygodne :slight_smile: dziękuję wszystkim za porady - zainwestuje w telewizor :smiley: eh… szkoda tylko tego monitora

W takim razie kup na usb.

więc co mi to da? nic, nadal będę bawić się w przestawianie ciągłe i nie będę wtedy miała stałego “telewizora”