Monitor Full HD 24" z HDCP

(Fibjor) #1

Zastanawiam się nad kupnem nowego monitora. Byłem prawie zdecydowany na iiyama ProLite B2403WS (niedrogi i nie najgorszy, poza tym iiyama ma dobre warunki gwarancyjne), ale gdzieś wyczytałem, że modele sprzedawane w Polsce nie obsługują HDCP :? Wie ktoś jak to z tym jest? Posiada ktoś ten model? Ostatnio rzucił mi się w oczy jeszcze ten monitor: BenQ FP241W. Więc który wybrać? Może macie jeszcze jakieś propozycje w cenie ok. 2000 zł? Słyszałem, że Samsungi też są niezłe. Monitor będzie służyć głównie do gier i filmów, reszta to typowe domowe użytkowanie.

Z góry dzięki za pomoc.

W dniu 09.05.2008 , o godzinie 19:36 został dopisany post przez Fibjor

I jeszcze myślę nad tym: LG Flatron L245WP-BN.

(Gen Salvador) #2

weż GATEWAY 2485W są na matrycy S-PVA Samsunga

świetne kąty i kolory. Jest mnóstwo ofert na allegro, nowe w okolicach 1800zł, można sie też pokusić o powystawowe w okolicach 1300

(impassive) #3

Jest jeszcze HP w2408h. Widziałem na żywca, podoba mi się na tle innych. Ale nie wiem, czy bym go kupił. (W ogóle to ja nie lubię LCD).

(Technik Elektro) #4

oczywiście ten w dobrej cenie :

http://allegro.pl/item355756761_najnows ... fv_gw.html

(Fibjor) #5

No ten GATEWAY 2485W ma chyba dosyć znaczne smużenie, przynajmniej tak wynika z testu: http://rankingi.chip.pl/ranking.php?sp=49131&t=33 . Poza tym to jakoś mało znana firma i na forach nie ma zbyt wielu pozytywnych opinii...

Nad pozostałymi jeszcze się muszę zastanowić. Dzięki za propozycje.

(Technik Elektro) #6

ten gateway to tylko obudowa, matryca jest samsunga, ten sam monitor w obudowie samsunga kosztuje 1tyś więcej...jeśli chodzi o smużenie to raczej nie będzie zauważalne, gateway od lat jest na rynku, choć w polsce mało popularna marka.

(impassive) #7

technik_elektro,

W monitorach Eizo też są matryce Samsunga. No i co z tego? Matryca to nie wszystko.

(Kabuto1378) #8

Mój brat ma 24 calowego gateway-a który dokładnie model nie pomnę teraz ale pierwszy egzemplarz wymienił (nie równomierne wyświetlanie) drugi już był dobry. Monitor ma już przeszło pół roku i jest zadowolony.

(Technik Elektro) #9

to że jak się wymaga dobrego monitoria to trzeba zapłacić - porównywanie gateweya z eizo nie ma sensu...

(impassive) #10

technik_elektro,

Dlaczego nie ma sensu? Przecież tu i tu są matryce Samsunga, co było dla Ciebie argumentem przy gatewayu (cyt. „ten gateway to tylko obudowa, matryca jest samsunga”).

(Fibjor) #11

Ostatnio wpadł mi w oko jeszcze HP LP2465 (również na matrycy Samsunga :stuck_out_tongue: ). Jak wynika z testów i opinii użytkowników to bardzo dobry monitor, ale czy wie ktoś, czy jest zgodny z HDCP?