Monitor Full HD 24" z HDCP

Zastanawiam się nad kupnem nowego monitora. Byłem prawie zdecydowany na iiyama ProLite B2403WS (niedrogi i nie najgorszy, poza tym iiyama ma dobre warunki gwarancyjne), ale gdzieś wyczytałem, że modele sprzedawane w Polsce nie obsługują HDCP :? Wie ktoś jak to z tym jest? Posiada ktoś ten model? Ostatnio rzucił mi się w oczy jeszcze ten monitor: BenQ FP241W. Więc który wybrać? Może macie jeszcze jakieś propozycje w cenie ok. 2000 zł? Słyszałem, że Samsungi też są niezłe. Monitor będzie służyć głównie do gier i filmów, reszta to typowe domowe użytkowanie.

Z góry dzięki za pomoc.

W dniu 09.05.2008 , o godzinie 19:36 został dopisany post przez Fibjor

I jeszcze myślę nad tym: LG Flatron L245WP-BN.

weż GATEWAY 2485W są na matrycy S-PVA Samsunga

świetne kąty i kolory. Jest mnóstwo ofert na allegro, nowe w okolicach 1800zł, można sie też pokusić o powystawowe w okolicach 1300

Jest jeszcze HP w2408h. Widziałem na żywca, podoba mi się na tle innych. Ale nie wiem, czy bym go kupił. (W ogóle to ja nie lubię LCD).

oczywiście ten w dobrej cenie :

http://allegro.pl/item355756761_najnows … fv_gw.html

No ten GATEWAY 2485W ma chyba dosyć znaczne smużenie, przynajmniej tak wynika z testu: http://rankingi.chip.pl/ranking.php?sp=49131&t=33 . Poza tym to jakoś mało znana firma i na forach nie ma zbyt wielu pozytywnych opinii…

Nad pozostałymi jeszcze się muszę zastanowić. Dzięki za propozycje.

ten gateway to tylko obudowa, matryca jest samsunga, ten sam monitor w obudowie samsunga kosztuje 1tyś więcej…jeśli chodzi o smużenie to raczej nie będzie zauważalne, gateway od lat jest na rynku, choć w polsce mało popularna marka.

technik_elektro,

W monitorach Eizo też są matryce Samsunga. No i co z tego? Matryca to nie wszystko.

Mój brat ma 24 calowego gateway-a który dokładnie model nie pomnę teraz ale pierwszy egzemplarz wymienił (nie równomierne wyświetlanie) drugi już był dobry. Monitor ma już przeszło pół roku i jest zadowolony.

to że jak się wymaga dobrego monitoria to trzeba zapłacić - porównywanie gateweya z eizo nie ma sensu…

technik_elektro,

Dlaczego nie ma sensu? Przecież tu i tu są matryce Samsunga, co było dla Ciebie argumentem przy gatewayu (cyt. „ten gateway to tylko obudowa, matryca jest samsunga”).

Ostatnio wpadł mi w oko jeszcze HP LP2465 (również na matrycy Samsunga :stuck_out_tongue: ). Jak wynika z testów i opinii użytkowników to bardzo dobry monitor, ale czy wie ktoś, czy jest zgodny z HDCP?