Monitor gaśnie, komputer się wiesza

Witam!

Mam problem pewien ze swoim PC.

Gram w jakąś grę w pewnym momencie gaśnie mi monitor pokazuje się “Brak sygnału” a komputer nadal pracuje w tle słychać muzykę, efekty czasami wraz z wyłączeniem się monitora dźwięk zaczyna się przycinać.

Już nie mam pojęcia w czym może tkwić problem :confused:

Jedyne rozwiązanie wyłączyć i włączyć na nowo PC.

Mój PC:

Płyta: ASUS P5N-E SLI

Procesor: Pentium Dual-Core E2200 2x2Ghz

Ram: 4GB 1x2GB Samsung 667Mhz | 2x1GB Geil 800Mhz (z pewnością nie ramy bo bez tych geil działo się to samo)

Grafika: ASUS GeForce 9600GT 512MB /256Bit GDDR3

Zasilacz: (BOMBA) TakeMe 400W

Najczęstszą przyczyną awarii komputerów są problemy z zasilaczem. Brak sygnału oznacza brak fizycznego połączenia między kartą graficzną a monitorem, uszkodzenie monitora lub karty graficznej. Otwórz obudowę komputera, wyjmij kartę graficzną i włóż ją ponownie. Zobacz czy dobrze weszła. Przy okazji sprawdź stan kondensatorów elektrolitycznych na płycie głównej. Najlepiej było by podmienić kartę graficzną i zobaczyć czy komputer działa prawidłowo z inną kartą. Monitor można sprawdzić podłączając go do innego komputera. Wypadało by też sprawdzić zasilacz.

http://elportal.pl/n0003/pcsrv/pcsrv_f00.jpg - tak wyglądają popsute kondensatory, często są wybrzuszone (metal u góry), zdarza się też, że wylewa się z nich elektrolit (tak jak na tym obrazku).