Monitor Gaśnie Podczas Grania

Zanim zaczeniecie mówić że wątek już był pozwólcie że opwiem Wam, Moja historie.

Sprzęt:

Płyta główana: Asrock N7AD-SLI

Karta Graficzna: Palit Gforce 9800GT super 1gb ddr3

Procesor: Intel Core 2 Quad Q6600 2.4

Dysk: Hitachi 1 tera (chyba tak to sie pisze)

Ram: 8Gb (no name) 4x DIMM1: OCZ OCZ2V8002G 2 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM (5-6-6-18 @ 400 MHz) (4-5-5-15 @ 333 MHz) (3-4-4-12 @ 266 MHz)

Zasilacz: EzCool PS-05 650 W

Monitor: Samsung SyncMaster T200 Sam03e3 20’’ LCD (moze tez sie przyda nie wiem)

Problem jest mianowicie taki iż podczas grania w dowolna gre monitor przechodzi w stan uspienia po krótkiej chwili, pokazuje sie brak sygnału.

Wiem powiecie wymień karte. Otoż zrobiłem to i wymieniłem (porzyczylem) Gforce 9500 1.5 Gb ddr2 i problem się powtarzal, nawet i wystepował po 3 min. gry.

Więc powiecie wymień zasilacz. Zmieniłem go rownież na Corsiana 750 30+ a na 12v już nie pamiętam ponieważ go oddałem i problem w dalszym ciagu wystepował.

Początkowo system miałem Windows Vista Ultimate 64, myslałem że to może być wina tego zrobiłem format i posiadam obecnie Windows 7 Ultimate 64, problem nadal jest nierozwiazany.

Sprawdzałem konwensatory, podczepiałem wszystko z komputera przeczysciłem sloty i nic to rownież nie dało. Przeczytałem gdzies by urzywac WindowsDebuger, co tez poczyniłem.

Jeszcze bym zapomniał komputer zawiesza sie rownież podczas gdy monitor gasnie słychac to poprzez dźwiek w głośnikach.

Bład z win debugera wyglada następujaco:

*********************************************************************

* Symbols can not be loaded because symbol path is not initialized. *

* *

* The Symbol Path can be set by: *

* using the _NT_SYMBOL_PATH environment variable. *

* using the -y argument when starting the debugger. *

* using .sympath and .sympath+ *

*********************************************************************

*********************************************************************

* Symbols can not be loaded because symbol path is not initialized. *

* *

* The Symbol Path can be set by: *

* using the _NT_SYMBOL_PATH environment variable. *

* using the -y argument when starting the debugger. *

* using .sympath and .sympath+ *

*********************************************************************

Probably caused by : nvlddmkm.sys ( nvlddmkm+10d230 )

Jest to fragment tylko co mi wyskoczyło, więc odszukałem dany plik okazało sie że jest on od Nivida przeinstalowywałem sterowniki 10x jakie tylko znalazłem na necie. Bez rezultatu.

Sprawdzałem temp i napiecia na kompie i wyglądają one tak myśle że są w normie.

Napięcie rdzenia procesora 1.28 V

+3.3 V 3.30 V

+5 V 5.18 V

+5 V podczas wstrzymania pracy 4.90 V

+12 V 12.09 V

Natomiast temp szacuja sie tak:

Płyta główna 43 °C (109 °F)

Procesor 42 °C (108 °F)

Procesor nr 1 / rdzeń nr 1 34 °C (93 °F)

Procesor nr 1 / rdzeń nr 2 36 °C (97 °F)

Procesor nr 1 / rdzeń nr 3 34 °C (93 °F)

Procesor nr 1 / rdzeń nr 4 34 °C (93 °F)

MCP 64 °C (147 °F)

Aux 45 °C (113 °F)

GPU Diode 56 °C (133 °F)

Hitachi HDT721010SLA360 45 °C (113 °F)

NIe wiem czy jeszcze coś powinienem dopisać, jesli cos pominołem prosze powiedzieć to dopisze.

Acha “Ostrzeżenie Dokładność danych DMI nie jest pewna” To pisze w Everescie nie wiem dokładnie co to może oznaczac, A no tak przeinstalowywałem rownież Biosa z wersji 1.10 na wersjie 1.30 ktorą znalazłem na Asrock stronie rownież bez zmian.

Czy ktoś ma jakiś pomysł co to może być. P.s mieszkam w ang nie mają tutaj serwisów komp, a jesli są to nie mają pojęcia o czym do nich mówie.

Bym zapomniał co najśmieszniejsze jest podczas grania w Crysis komputer nawet i 30 min może się nie włlanczać, kiedy sprawdziłem gre Pharaon po 1 min następuje zgon monitora, np w Diablo 2 przez 1 godzine rzadnej zawieszki. Nfs shift 5 min max.

Taki przyklad podałem czasami rownież podczas oglądania filmów w HD na DVD problem się powtarza.

Z góry dziękuje za odpowiedzi.

A więc jak już ci przedtem mówiłem masz te dwie temp. za duże…

MCP 64 °C (147 °F) - mcp to mostek poludniowy plyty glownej i u ciebie się przegrzewa …

GPU Diode 56 °C (133 °F) - |Karta graf. ci się przegrzewa… |

windows7 64 bit, być może zbyt dużo wymagasz od kompa nie lepszy by był 32 ?? …

sprawdzałeś czy tak samo się dzieje z jedna kością pamięci?

Co do windowsa musze posiadać 64 poniewż 32 czyta tylko 4 gb ramu, jak na parametry komputera taki windows powinien być pryszczem.

Co do temperatur jest jakaś możliwość by je zmiejszyć. Dokupiłem ostatnio też wentylator na tył obudowy 12 cm(czy tam10) a drugi znajduje sie na bocznej sciance był w zestawie 8 albo 6 cm.

Nie sprawdzałem, ponieważ na tescie w everest wszystko wyszło super ze nie ma rzadnych problemów z prockiem czy z ramem. Ale spróbuje. W ktorym slocie zostawić kość 1 od lewej czy bez znaczenia.

Otwórz bok obudowy kompa wyczyść wiatraki i całego kompa sprężonym powietrzem i powinno pomóc z temp. :slight_smile:

bez znaczenia w który tylko chcesz :smiley:

Owszem przy otwartej obudowie komp pociągnie może 10 min dłużej. Czyściłem wszystkie sloty jak i wiatraki jak napisałem powyrzej.

Jeśli nie masz już gwarancji na kompa to ściągnij radiator z karty graf i zobacz czy jest tam pasta na procku . ( Oczywiście jeśli jest taka możliwość :smiley: ) :wink:

Ściągnij program 3D|Mark i przetestuj kartę graficzną …

Trochę to zajmie lecz to jeden z najlepszych testerów grafiki :smiley:

ACha zapomniałem wybaczcie Mi 3dmark był urzywany i pierw jest 3dgpu a pózniej CPu ale nie dochodzi do końca testu komp się tzn, monitor pada a komp zawiesza ;), i po ponownym uruchomieniu nie ma rzadnych danych zapisanych z 3dmarka.

CO do ściagania radiatora wolałbym nie mam 2 lewe ręce do drobnych rzeczy. Ale jak mówilem na słabszej karecie to samo się działo. P.s o jaka paste chodzi ;D

przetestuj dysk twardy tym programem || HD Tune ||

Być może dysk jest już uszkodzony i ma bad sectory :frowning:

Dodane 14.01.2010 (Cz) 11:26

pasta termo przewodząca jest bardzo potrzebna na procku od tego się grzeje komp lub może się spalic :o

To są normalne temp

próbowałeś tego?

http://farcry.gry-online.pl/board/viewtopic.php?t=1576

to lepiej na stałe zmienić, bo z tego co widzę to nowa nazwa zasilaczy trojnie czyli coś w stylu ‘‘słynnych’’ codegenów.

Nie wiem zabardzo o co chodzi z tym HD tune ale po teście wynik jest taki:

MIn : 29,4 mb/s

Max: 113.5 mb/s

Avrage: 89,6 mb/s

Acces time: 15.0 m/s

Cpu usage: -1.0% ;/

Ale ta karta niby kreci siędo 100C i nie ma z nią rzadnych problemów.

a mógł byś wstawić screny ?? :shock:

czytałem na innej stronie i pisali tak o tym problemie … :

problemy zaczynają się od grafiki należy wyłączyć buforowanie w BIOS

A mógłbyś jaśniej jak to zrobić z tym bufferowaniem w biosie. Patrzałem właśnie wątek który dał mi Tobi nie wiem z jakiego okresu sa te screeny tam ale u mnie nic takiego nie ma.

http://www.searchengines.pl/lofiversion … 10547.html

poczytaj w tym problemie

stoolo , co to jest Mionot? To Jakaś Nazwa Własna w tytule. Prosiłem o zapoznanie się z regulaminem forum i zasadami zakładania tematów. Przestane zwracać uwagę a zacznę wyciągać konsekwencje. Nazwij temat normalnie i konkretnie.

screen to tak :

masz uruchomiony program na kompie po teście robisz tak wciskasz klawisz print screen na klawiaturze uruchamiasz painta wklejasz obrazek do painta edycja wklej czy jakoś tak i wrzucasz na forum

http://yfrog.com/5bhdtunej Link do scrnna

popraw nazwe tematu po pierwsze :D:D :slight_smile: po drugi zrób scren error scanu w programie :wink:

Prosze bardzo o to screen o który prosiłeś http://yfrog.com/iytunehdj

Przykro mi ale nadal nie rozumiem o co chodzi z tymi Video Ram Cacheable i System Bios Cacheable. Przeczytałem to w wątku który mi dałeś ale u mnie w biosie też nie moge tego znaleść.

Została jeszcze opcjia z 1 kością ramu zaraz ja sprawdze i chwile pogram zobaczymy jak długo to pochodzi.

zrób normalny skan a nie szybki