Monitor gaśnie podczas pracy

Miałem podobny problem, ale w moim przypadku to było obciążenie.

Na co dzień mam uruchomione 2 klienty Mu online z niższym sezonem i 2 z wyższym. Sama gra zwłaszcza na wyższym sezonie pobiera dużo CPU, obecnie mam zużycie na poziomie 90%.

Uruchomiłem kiedyś demo Broken reality i po godzinie grania (wraz z 4 klientami MU) monitor zgasł, a komputer zaczął głośno wyć, to wyglądało, jakby zasilacz przekazał trochę więcej mocy CPU i zabrakło mocy na monitor. Druga sytuacja nastąpiła, jak pomagałem koleżance z informatyki, przy 4 klientach mu przełączyłem użytkownika, i monitor na chwilę zgasł, ale jego „reset” pomógł.

Z drugiej jednak strony po premierze gta5 na PC miałem uruchomionych 5 klientów mu z wyższym sezonem i ww. grę na ustawieniach do 2 GB pamięci z GPU. I problemów nie było. Może monitor ma też jakieś problemy, bo mój ma 5 lat i 7 miesięcy. Albo (o ile to ma jakiś wpływ na to) na CPU się kończy pasta, we wakacje będzie instalowana, a oglądałem z końcem października avatara w 4k gdzie kodekiem ze względu na format był procesor.

Nie podpinaj się pod cudze tematy tylko załóż swój wątek. Wydzieliłem posta do nowego tematu.

Kiedys mialem podobny problem, winne okazaly sie kondensatory w monitorze, wymiana kilku sztuk przyniosla efekt, podobne rzeczy dzialy sie jak juz grafika zdychała, dopiero za ktoryms razem udawalo sie odpalic monitor. Zacznij od podmiany kabla sygnalowego do monitora, podmien monitor i zobacz czy problemy dalej wystepuja. Ostatnia prawdopodobna opcja jest zasilacz

To raczej nie kondensatory w monitorze (obciążenie pc nie wpływałoby na ich pracę) , nie zasilacz (zgasł by cały pc), nie pasta na procku (gasłby losowo z przegrzania, 90% na klientach by wystarczyło). Nie jest to tez raczej problem grafiki, na artefakty reset monitor nic nie da;)

Ja bym raczej stawiał, że system się zadławił, tzn. zapchał się ram, procek nie wyrobił (same klienty 90% jak napisał), karta chciała skorzystać ze współdzielonej pamięci ram etc.

Lepiej powiedz jaki masz PC i powtórz granie BEZ 4 klientów gry, jak problem nie wystąpi, to musisz zrezygnować z hostowania lub grania.

[quote=“marcin20000, post:4, topic:593329”]
na artefakty reset monitor nic nie da;[/quote]

z tym nie wiem o co chodzi.

Płyta główna Gigabyte GA-B85M-D3H Intel B85 LGA 1150 mATX (2xPCX/VGA/DZW/GLAN/SATA3/USB3/DDR3/CROSSFIRE) - GA-B85M-D3H
Karta graficzna MSI GTX 770, 2GB DDR5 (256 Bit), HDMI, DP, DVI GTX770 - (N770 TF 2GD5/OC)
Procesor Intel Core i5-4440 (6M Cache, do 3.30 GHz) BOX BX80646I54440
Dysk Western Digital Caviar Blue, 3.5’’, 500GB, SATA III, 7200RPM (WD5000AAKX)
Pamięć GoodRam DDR3 8 GB 1333MHZ GR1333D364L9/8G
Zasilacz Corsair VS 550W ATX 120mm wentylator, EU version (CP-9020050-EU)

W broken reality już nie gram, obejrzałem przechodzenie na yt to w co grałem, było tylko demem tej gry. Hosting mam, ale na wykupionym serwerze, a problem z monitorem dział się na moim prywatnym blaszaku. Z zasilaczem się zgodzę, bo wybiło mi kiedyś korki i w wyniku prób i błędów padło na kondensatory w zasilaczu. I obstawiam również zadławienie, gra nie była wymagająca, ale widocznie był potrzebny dostęp do zasobów. Nowszy sezon, na którym siedzę, 2 kontami umiera, to komputerowi trochę ulży niebawem, na testowy chwilowo nie mam czasu, ale on i tak jest włączany na czas mojego pobytu w domu.

gdyby monitor gasł lub gdyby pojawiały się różowe/ kolorowe, to by była kwestia karty i resety monitora by nie pomagały;)

myślałem, ze sam robisz;)

Pewnie tak, za dużo aplikacji masz, a 8 GB RAM, to nie ejst znowu takie wielkie coś dzisiaj :wink:

Ta jeszcze powiedz, że w ovh xD

Miałem 16 ale gdzieś mi kość przepadła, opowiedzieć ci kawał mam system 32 bitowy pod te ramy :rofl:

Jeżeli, jeżeli podkreślam, to jest 32 bitowy Windows, to to nie ma prawa działać stabilnie :wink:
On “widzi” 3,2 GB RAM, Karta ma 2, Płyta 8, jak Win poprzycinał nie wiem, ale tu bym problem widział, gdybyś miał 64, to by było pewnie stabilniej :wink:

w7 x86 widzi do 4 gb ale to są chyba tylko liczone te na kości bo ta od gpu jest taką która jest od ręki potrzebna, nie widzi wszystkiego i to raczej nie ma nic wspólnego z niestabilnością. Ramu akurat i tak używam na 2 gb i nawet przy after effect nie powinno być deficytu.

No właśnie , z mojego doświadczenia, może :wink: Eksperyment robiłem na Kiano z 32 gb emmc, drań miał bodaj 2 gb ram. Zwykle po około 3h korzystania z sieci, przy otwartych kilku stronach, zaczynał “mulić”, zamykał sam przeglądarkę, następnie wysypywał się sterownik ekranu (rozdzielczość szła na 640x480) , robiło się czarne tło" lub ekran całkowicie gasł. Po wstawieniu dysku HDD problem całkowicie zniknął i podobnej sytuacji nigdy nie było :wink:

Przypuszczam więc, że niedobór pamięci, doczytywanie z pliku wymiany / brak w nim miejsca, może wykrzaczyć również grafikę, przynajmniej zintegrowana :wink: Być może Twoja karta też umieściła tam jakies dane i nie dostała na czas dostępu, najlepiej sprawdź w wolnej chwili komputer benchmarkiem, jak przez godzinę będzie ok, to nie lubi multizadaniowosći w stylu kilku gier jednocześnie :wink:

Podaj soft to przed robotą puszcze skan.

Z gtaV +4 klienty sobie radziło, z grą o internetach już coś ale to mogło być zadławienie.
Jak wrócę do gothic returning 2.0 to tylko to będzie chodzić, wszedłem do miasta i crash przy 4 klientach xD.

OCCT sprawdzisz stabilność cpu, grafika to 3d mark lub podobne, zobacz, czy na stronie DP nie ma jakichś multi testów, ja osobiście nie mam obsesji na podbijanie wyników o 3 p;)

Przed robotą się nie wyrobie jak mam kilka załączyć, bo muszę każde osobno. Co mam sprawdzić cpu, gpu, hdd i co jeszcze?

Najlepiej byłoby wybrać któryś “uniwersalny” dla cpu/gpu z tej listy

Jeżeli tak z 30-60 mi test przejdzie spokojnie, to z technika masz ok wszystko.
Dysk, raczej, możesz odpuścić, on nie powinien w żaden sposób wpływać sam na monitor.

Powiem tak:
-Odpaliłem z 3dmark z grami, krztuszenie,
-odpaliłem bez gier, krztuszenie,
-odpaliłem bez gier, po 12h wyłączeniu komputera, po nałożeniu pasty i po wyczyszczeniu radiatora i podzespołów z kudłów krztuszenie

W advanced system core sporadycznie występuje przy obciążeniu dysku 100% podczas włączania choćby przeglądarki (skokowo), jednak od godziny się to obciążenie ustabilizowało. Test również skończył się krztuszeniem.

…a przy testach dysk też szedł na 100%?

Co masz na myśli mówiać “krztuszenie” ? Klatkowanie gier w czasie testu? To akurat OK< jeżeli monitor nie zgasł, to technicznie nie powinno być uszkodzenia nigdzie.

Nie wiem, przy alt+tab sie test wyłącza. Ksztuszenie=dławienie=monitor gaśnie a procek wyje jak syrena. Gość mi powiedział ,że to problem swapu czyli będę musiał zainwestować w dysk ssd+w10 64bit.

… procek owszem, jak obciążony może mieć głośny wentylatorek :wink:

  • z ta kartą, nie wiem, pewnie nie masz jak do kogoś zanieść i sprawdzić?
    Przy 8 GB RAM i 1 benchmarku nie powinno być takich problemów z dyskiem, nie z tym prockiem.

x86 ogranicza mi te 8 gb, może i bym miał ale

  1. księguje wydatki z budżetu domowego a ostatnio przez 3 dni mi się tego nazbierało a nie miałem kiedy sie tym zająć (podliczanie miesiąca po wypłacie i z popki na rano)
  2. jutro po obiedzie jadę do kato
  3. z jaką kartą?

graficzną, ale fakt

o tym zapomniałem, fakt, z 3 GB RAM, to bez SSD mogiła, swap na 100% nie pomaga.

Nie byłoby szansy zebyć 64 bity zainstalował sobie?