Monitor i do codziennej pracy i do telewizji

Chce zakupić monitor panoramiczny, lecz nie wiem, jaki ekran będzie najlepszy i do pracy i do gier i do telewizji. I czy jest jakaś różnica w odbiorze sygnału, jeśli monitor ma swój własny tuner telewizyjny, czy jak przez kartę graficzną i media center ??

To zależy od karty graficznej, modelu karty TV, źródła sygnału i monitora.

Najtaniej i najlepiej rozważyć zakup monitora LG ew. SAMSUN z wbudowanym tunerem.

Szczególnie LG mają wyjątkowo dobre tunery.

Są plusy i minusy obu rozwiązań.

Monitor LG z tunerem:

  • tanio

  • brdzo dobry obraz

  • można oglądać TV bez włączania komputera

  • tylko TV analogowe

  • brak możliwości przechwytywania oglądanej audycji do pliku na dysku

  • brak tunera FM

Karta w komputerze plus dobry monitor:

  • jeśli dobry model, to dobry obraz

  • możliwość przechwytywania materiału na dysk

  • w dobrym modelu masz TV analogowe, cyfrowe i często tuner FM

  • jesli karta ma byc dobra i dobrze wyposażone minusem jest cena

  • możliwość oglądania TV tylko po włączeniu komputera

Mam Geforce 8600GT więc myślę, że obraz będzie dobry, bardziej chodziło mi o pokrycie ekranu :slight_smile: I czy na takim monitorze panoramicznym uzyskam taką samą wydajnośc w grach czy mniejszą np. w takich grach jak World In Conflict, Call Of Duty 4, Colin Mcrae: Dirt ??

Ekran powinien być pokryty w całości (tryb 16:9) w grach i przy odtwarzaniu filmów.

Co do wydajności to panoramiczny ekran nie ma na to wpływu, wpływ na wydajność będzie za to miała rozdzieczość ekranu

Właśnie chodzi mi o rozdzielczość, a nienawidzę widocznych pikselów :slight_smile: To jak jest z tą wydajnością i fpsami na na takim monitorze ?? No i z jaka powłoką proponujecie ekran błyszczacą czy matową ??

Po pierwsze nie podales ile ma mieć cali ten monitor od tego głownie zależy max rozdzielczość matrycy LCD

A po drugie to gry będą dokładnie z taką samo będą chodzić jak na Twoim obecnym monitorze (w tej samej rozdzielczości)

Co do powłoki kwestia gustu i wygody, błyszcząca strasznie odbija światło za to ma troche ładniejsze kolory.

Na obecnym monitorze mam rodzielczość 1024x768. Na nowym zapewne będzie większa… To jak bedzie z grami ?? Może ta karta, co mam wytrzyma, bo jak narazie procek odwalał wiekszość roboty ??

Nic nie stoi na przeszkodzie aby ustawić na monitorze LCD niższej rozdzielczości od optymalnej dla rozmiaru matrycy.

Nie za bardzo rozumiem o tobie co chodzi… Jak to ustawić ??

Normalnie w ustawieniach ekranu zmienisz sobie na rozdzielczość jaką chcesz, nawet 800x600…

No ale wtedy obraz będę miał mniej więcej taki, jak ty avatar :smiley:

Dobra dobra nie czepiaj sie mojego avatara :stuck_out_tongue:

Chodziło mi o to że ustawisz bez problemu niższą rozdzielczość, ale bez przesady :smiley: Zresztą z taką karta przy 1200X800 też bez problemu pograsz w cod4

Ok :smiley: Myślę, że sobie poradzę, jak cod4 będzie dobrze śmigać, to już połowa sukcesu :slight_smile: Dzięki za pomoc