Monitor i do codziennej pracy i do telewizji

(Zulu Zet) #1

Chce zakupić monitor panoramiczny, lecz nie wiem, jaki ekran będzie najlepszy i do pracy i do gier i do telewizji. I czy jest jakaś różnica w odbiorze sygnału, jeśli monitor ma swój własny tuner telewizyjny, czy jak przez kartę graficzną i media center ??

(Srebrny Wilk) #2

To zależy od karty graficznej, modelu karty TV, źródła sygnału i monitora.

Najtaniej i najlepiej rozważyć zakup monitora LG ew. SAMSUN z wbudowanym tunerem.

Szczególnie LG mają wyjątkowo dobre tunery.

Są plusy i minusy obu rozwiązań.

Monitor LG z tunerem:

• tanio

• brdzo dobry obraz

• można oglądać TV bez włączania komputera

• tylko TV analogowe

• brak możliwości przechwytywania oglądanej audycji do pliku na dysku

• brak tunera FM

Karta w komputerze plus dobry monitor:

• jeśli dobry model, to dobry obraz

• możliwość przechwytywania materiału na dysk

• w dobrym modelu masz TV analogowe, cyfrowe i często tuner FM

• jesli karta ma byc dobra i dobrze wyposażone minusem jest cena

• możliwość oglądania TV tylko po włączeniu komputera

(Zulu Zet) #3

Mam Geforce 8600GT więc myślę, że obraz będzie dobry, bardziej chodziło mi o pokrycie ekranu :slight_smile: I czy na takim monitorze panoramicznym uzyskam taką samą wydajnośc w grach czy mniejszą np. w takich grach jak World In Conflict, Call Of Duty 4, Colin Mcrae: Dirt ??

(mordzio) #4

Ekran powinien być pokryty w całości (tryb 16:9) w grach i przy odtwarzaniu filmów.

Co do wydajności to panoramiczny ekran nie ma na to wpływu, wpływ na wydajność będzie za to miała rozdzieczość ekranu

(Zulu Zet) #5

Właśnie chodzi mi o rozdzielczość, a nienawidzę widocznych pikselów :slight_smile: To jak jest z tą wydajnością i fpsami na na takim monitorze ?? No i z jaka powłoką proponujecie ekran błyszczacą czy matową ??

(mordzio) #6

Po pierwsze nie podales ile ma mieć cali ten monitor od tego głownie zależy max rozdzielczość matrycy LCD

A po drugie to gry będą dokładnie z taką samo będą chodzić jak na Twoim obecnym monitorze (w tej samej rozdzielczości)

Co do powłoki kwestia gustu i wygody, błyszcząca strasznie odbija światło za to ma troche ładniejsze kolory.

(Zulu Zet) #7

Na obecnym monitorze mam rodzielczość 1024x768. Na nowym zapewne będzie większa... To jak bedzie z grami ?? Może ta karta, co mam wytrzyma, bo jak narazie procek odwalał wiekszość roboty ??

(mordzio) #8

Nic nie stoi na przeszkodzie aby ustawić na monitorze LCD niższej rozdzielczości od optymalnej dla rozmiaru matrycy.

(Zulu Zet) #9

Nie za bardzo rozumiem o tobie co chodzi... Jak to ustawić ??

(mordzio) #10

Normalnie w ustawieniach ekranu zmienisz sobie na rozdzielczość jaką chcesz, nawet 800x600...

(Zulu Zet) #11

No ale wtedy obraz będę miał mniej więcej taki, jak ty avatar :smiley:

(mordzio) #12

Dobra dobra nie czepiaj sie mojego avatara :stuck_out_tongue:

Chodziło mi o to że ustawisz bez problemu niższą rozdzielczość, ale bez przesady :smiley: Zresztą z taką karta przy 1200X800 też bez problemu pograsz w cod4

(Zulu Zet) #13

Ok :smiley: Myślę, że sobie poradzę, jak cod4 będzie dobrze śmigać, to już połowa sukcesu :slight_smile: Dzięki za pomoc