Monitor IPS do ok. 1000 zł

Cześć wam.
Tak jak napisałem w temacie, szukam monitora głównie z myślą o grach, ale również oglądania filmów.
Mój budżet to ok 1000 zł, mogę dopłacić jeśli będzie warto, ale też w granicach rozsądku.

Wymagania:

  • Matryca IPS
  • 144hz
  • 27"
  • płaski
  • opcjonalny G-sync

Mój aktualny sprzęt:

  • GTX 1070 8GB
  • I3-8100
  • 8GB RAM
  • Monitor SyncMaster2032bw, 1650x1050, 60hz.

Na chwile obecną przyglądałem się tym monitorom:

1 miejsce


2 miejsce

3 miejsce

Skoro kupujesz już monitor 27 cali może zanim dokonasz wyboru warto byłoby rozważyć nieco wyższą rozdzielczość niż FHD. FHD przy 27 calach nie jest złe ale na pewno nie jest to wybór optymalny. Oczywiście koszt monitora wzrośnie. A jeżeli nie możesz zbytnio podnieść jego ceny to ja zrezygnowałbym z tych 144 Hz na rzecz wyższej rozdzielczości żeby zmieścić się w okolicach twojego budżetu.

Sam mam 27 cali i “tylko” fullHD. Jestem bardzo zadowolony. Uważam, że 2K przy tak małym ekranie jest przesadą. Co innego 144Hz myślę, że to może mieć spory wpływ na odbiór gier.

Lepiej może ultrawide, wtedy może zmieszczą się 3 okna obok siebie ładnie.

2k dla 27 cali jest idealne. Tak samo jak FHD jest idealne dla 24 cali.

Lepiej zamiast jednego monitora za 1000 zł kupić dwa za 500. Odkąd mam dwa monitory nie wyobrażam sobie pracy na jednym. Jest to niesamowita wygoda. Na jednym monitorze na przykład oglądam jakiś program na YT czy film a na drugim czytam wiadomości na sieci. Na jednym gram w grę a na drugim czytam jej recenzje i opis. Coś wspaniałego jeżeli chodzi o ergonomię i kulturę pracy.

Tak, dwa monitory to rzeczywiście wygoda, lecz zapomniałem dodać, iż mam ograniczone miejsce na monitor. Znajduje się on na parapecie nad biurkiem (za małym by pomieścić chociaż jeden monitor), niestety wnęka ma tylko 70cm szerokości więc większe rozdzielczości czy zakup 2 monitorów na raz odpada.

2k dla 27 cali jest idealne.

Kolega mi pisał, że przy moim komputerze utrzymanie stałych 60 klatek, przy jakości 2k, jest bardzo trudne. Powiedzielibyście mi ile w tym prawdy?

Zapewne to prawda. Ale kupując monitor 2k nie jest jednoznaczne to z tym , że musisz w takiej rozdzielczości grać. To natywna rozdzielczość monitora. Na niej możesz uruchamiać system, przeglądać net, oglądać filmy. Grać możesz w FHD. Po prostu po włączeniu gry monitor będzie automatycznie się przełączał na FHD a po wyjściu z gry do pulpitu na 2k.

Teraz tylko znaleźć monitor IPS, 27 cali, 75-144hz, 2k w cenie niższej niż 1500zł…
Jeśli chodzi o monitory które podałem, to przymierzam się do zakupu LG, jesteście mi w stanie powiedzieć coś więcej o nim? Suchą specyfikacje czytałem, ale może ktoś go używał lub wie czy warto.

No to tak. W pierwszej kolejności to Twoja karta graficzna chciałaby tam co najmniej i5 na pokładzie.
Wracając do tematu. Fajną opcją jest ten LG i obraz będzie bardzo fajny bo pokrycie kolorów ma z dobrej półki.


Coś co mogłoby zostać na dłużej, ale tu już z jakością obrazu niestety bywa różnie:

Brałeś pod uwagę monitory na matrycach VA fhd z lepszą od matryc IPS czernią.


Alternatywnie AOC w wyższej rozdzielczości qhd z regulacją wysokości. W wymagających grach można obniżyć rozdzielczość i zejść z detalami.