Monitor jako TV

Witam.

Noszę się z zamiarem zakupu jakiejś karty telewizyjnej, która umożliwiła by mi korzystanie z mojego monitora Samsung T220 jako telewizora. Idę na studia i nie potrzebuję zagracać pokoju pudłem. Myślałem nad jakąś kartą na PCI do komputera, jednak musiałbym mieć cały czas włączony komputer. W monitorze mam wyjście analogowe i cyfrowe, może na rynku są jakieś tunery, do których można było by podłączyć monitor, jednak byłby chyba problem z przełączaniem wyjść( PC/Tuner). Zainstalowaną będę miał zwykłą kablówkę.

Myślałem nad jakąś kartą do 200-300 zł. Bardzo proszę o porady.

http://allegro.pl/zamien-monitor-lcd-na … 07370.html

uda się do tego podłączyć cyfrę+ ?

Tak, podłączysz za pomocą odpowiednich przejściówek, tuner ten ma wejście wideo. Jednak jeśli dekoder cyfry ma wyjście HDMI to lepiej go podłączyć bezpośrednio do monitora.

ten tuner z allegro to jakaś porażka. Jest analogowy i za rok przestanie ci działać telewizja naziemna bo przejdzie na sygnał cyfrowy- no chyba że korzystasz z kablówki. Jeśli chodzi o cyfrę to chyba powinien działać, ale pewny nie jestem.

A skąd taka informacja, że za rok nie będzie u nas telewizji analogowej? Póki co DVB-T można odbierać tylko w kilku dużych miastach i raczej w ciągu tego roku zasięg nie obejmie całego kraju.

PS: Podałem przykład. Są też droższe i lepiej wykonane tv-boxy.

@Paranienormalny

“A skąd taka informacja, że za rok nie będzie u nas telewizji analogowej”

proszę: http://pl.wikipedia.org/wiki/DVB-T - cytat fragmentu “Sygnał analogowy ma być wyłączany począwszy od czerwca 2011”

zresztą nie chodzi o konkretną datę a o to, że ta technologia odchodzi dość szybko do lamusa

Weź tuner zewnętrzny TV ale musi to być najlepiej tuner hybrydowy ( analogowy i cyfrowy czyli DVB-T).

A nie lepiej kupić tuner wewnętrzny obsługujący zarówno tv analogową, cyfrową naziemną (dvb-t) oraz dvb-s (satelita)?

Widziałem takie na allegro z wejściem na karty takie jakie daje cyfra + i tym podobne.

Dodane 15.09.2010 (Śr) 12:20

waldi1616 , albo może bardziej ci się opłaci zmienić monitor na taki z wbudowanym tunerem tv analogowej i cyfrowej, stary monitor komuś odsprzedasz i odzyskasz trochę kasy.