Monitor+karta graficzna = odświezanie ... PROBLEM

Mam karte geforce 6600 256mb/128bit i monitor LG Flatron 775FT . I jak chce zmienić jego odświezanie na większą niz 60 Hz to monitor sie wyłancza i po chwili włancza i jest tam okienko i odlicza od 20 a potem nic to niewiem co moze być . Troche w tym monitorze mnie razi ustawiłem sobie jak mi najlepiej i po kilku dniach razi mnie troche . Moze ktoś wie jakie powinny być ustawienia najlepiej byłoby aby coś zrobić aby zwiększyć odświezanie proszę o rady :slight_smile:

Odświeżanie w grach (XP i 2000)

W tych systemach niezależnie od tego jaka wartosć odświeżania mamy ustawioną to podczas grania w gierki ,odświeżanie zostaje zmienione na 60 Hz.

Klikamy na start i w uruchom wpisujemy:“dxdiag” i przechodzimy na zakładkę :“Więcej pomocy”.Klikamy na “Zastąp” i w pole :“Wartosć zastępcza” wpisujemy np.75 (w zależności od sprzętu)

:slight_smile:

adriansk1 ,a nowe sterowniki od karty graficznej są?

co do wartości odświeżania…

mam owy monitor i nie oferuje zbyt dużego wyboru.

1024x768 - 85Hz

1152x864 - 75Hz

1280x1024 - 60Hz

niby zaleca się minimum 75Hz, ale z doświadczenia wiem, że dalej oczy potrafią się zmęczyć. pozostaje 85Hz.

w okienku nalezy nacisnąć OK lub TAK jeżeli nie zrobisz tego w ciągu 20 sekund monitor wraca do poprzednich ustawień czyli na 60Mhz , ustawić rozdzielczość 1024x768 i odświeżania na 85Hz i w oknie które sie pojawi nacisnąć ok lub tak