Monitor ktory wyciagnie 120 hz na 1024x768

Witam,

Nie kupisz już porządnego NOWEGO crt, a nawet jak wynajdziesz jakiś leżak magazynowy, to wątpię żeby ktoś oddał go za 200zł.

 

Wpomniane parametry łyknie bez problemu IBM P260 / P275 - 21" na kineskopie Sony Trinitron. Są też na pewno odpowiedniki Della.

Pierwszego IBM’a kupowałem za ~800 (ale wtedy to był w miarę nowy sprzęt). Ostatnie dwie sztuki jakie kupowałem kosztowały mnie w sumie 100 zeta. Nie będzie łatwo znaleźć, trzeba obserwować aukcje, tablice, gumowe drzewo itd… i nastawić się że poszukiwania zajmą pewnie pół roku-rok. Najlepiej w swojej okolicy - ja zanim kupiłem wspomniane dwa monitorki, kilka razy jechałem tylko po to żeby przekonać się że kineskop już jest wypalony i żadna kalibracja nie pomoże, chociaż sprzedający zarzekał się że “wszystko w porządku, obraz żyleta”.

 

 

P.S. Myslałem że jestem ostatnim dinozaurem w Polsce z CRT a tu niespodzianka :wink:

Nie chodziło mi o nowe monitory crt, chcę używany bo raczej nowego nie znajde :slight_smile:

Przecież w LCD ilość Hz nie ma takiego znaczenia jak w kineskopach… tutaj obraz się nie odświeża, tutaj jest technologia ciekłych kryształów, które się nie odświeżają. Całe Hz na LCD to bardziej chwyt marketingowy. 60Hz to całkowicie wystarczająca wartość przy LCD, większe wartości to nawet nie są wskazane chyba.

Jeśli chcesz uzyskać więcej FPS to wystarczy wyłączyć synchronizację pionową.

Niech mnie ktoś poprawi, jeśli się mylę.

 

Czas wkroczyć w nową erę i zakupić LCD.

Poprawiam cię.

To co piszesz, to dotyczy technologii kineskopowej, gdzie lampa rzuca obraz na kineskop i ważna jest częstotliwość tego rzucania - czyli Twoje Hz.

W monitorach LCD nie ma takiej zależności, obraz wyświetlany jest za pomocą ciekłych kryształów.

Nadal czekam aż ktoś mnie poprawi, ale konkretnymi argumentami, popartymi fachową wiedzą.

 

Skoro nie miałeś nigdy monitora LCD, to raczej nie wypowiadaj się na ten temat, bo Twój tok rozumowania może być całkowicie błędny. Tutaj nie ma analogii, to całkowicie inna sprawa.

Płynność obrazu zależy od ilości uzyskanych fps’ów czyli wyświetlanych klatek na sekundę. Płynność dla ludzkiego oka jest wystarczająca przy 60 fps, wszystko cop powyżej teoretycznie nie jest zauważalne. Bez problemu uzyskuję 100-120 fps na monitorze LCD, więc płynność jest idealna. Inna sprawa to smużenie, które może być zauważalne w monitorach z matrycami o gorszej jakości. 

Monitory LCD najczęściej mają maksymalnie 60Hz i to jest wartość prawidłowa, która nijak ma się do 60Hz na monitorze CRT.

Poczytaj sobie na temat 120 Hz monitorów, pooglądaj filmiki czy coś bo głupoty piszesz. 

Możesz sobie uważać jak chcesz – masz do tego prawo. Ja nie mam żadnych problemów z LCD na 60Hz przy 100pfs’ach. Nigdy nie zauważyłem najmniejszych spadków czegokolwiek na LCD. Niech każdy sobie używa czego chce. Jeśli dla Ciebie monitor jest wyznacznikiem skilla to powodzenia.

Monitor 120 Hz jest mi potrzebny do gier fps - szczegówlnie cs’a gdzie największą wagę ma sprzęt.

Śmieszą mnie trochę Twoje wywody. Grałem w CS’a od wersji 0.9 beta i jakoś nigdy nie miałem problemu. Jeśli ktoś ma skill to tylko spadek fps może mu w tym przeszkodzić. Przy dobrym sprzęcie spokojnie uzyskujesz 100fps, w zasadzie do CS’a to wystarczy średni sprzęt i już śmiga.

Ale oczywiście możesz sobie grać na tych swoich CRT 120Hz, a niejeden koleś z LCD 60Hz (gdzie powtarzam Hz nie mają znaczenia) zrobi z Ciebie miazgę.

 

Jeszcze raz powtarzam, nawet z super sprzętem jak ktoś jest lamą to nie pokona kolesia ze skillem który gra na badziewnym sprzęcie.

 

No ale może ja jestem z tej starej szkoły i mam prehistoryczne poglądy.

Co innego grać na x7 a co innego grać na zoowie fk 1 :slight_smile: W cs sprzęt odgrywa większą rolę. Mam ci tu sypać linkami do filmików gdzie nawet pro gracze to potwierdzają ?

Dobra, umieszczam swoją listę monitorów które wyciągają 120Hz (niektore 100)