Monitor, któy nie męczy oczu

Czy są/znacie może jakieś konkretne modele monitorów bądź zespól cech, które sprawiają że mniej niż pozostałe ekrany męczą wzrok?

Podobno benq z matrycami flicker free np. GW2470H.

Zmniejszenie o kilka % ilości koloru niebieskiego poprawi komfort.

Zmniejszenie jasności.
Masa ludzi podkręca na max a potem się dziwią że patrzałki szczypią.

Zainstaluj sobie f.lux którym zmienisz sobie temperaturę i jasność - przez co zwłaszcza wieczorem ekran jest dużo bardziej przyjemniejszy.

1 polubienie

[quote=“tylkomoto, post:1, topic:525517, full:true”]
Czy są/znacie może jakieś konkretne modele monitorów bądź zespól cech, które sprawiają że mniej niż pozostałe ekrany męczą wzrok?
[/quote]Eizo z serii FlexScan np. EV2456 lub starsza rewizja 2450. W moim przypadku EcoView zrobiło różnicę (dostosowuje jasność monitora do natężenia światła w pomieszczeniu). Jak na IPS też całkiem niezły obraz generuje.
http://www.tftcentral.co.uk/reviews/eizo_ev2455.htm

[quote=“silvver, post:5, topic:525517”]
Zainstaluj sobie f.lux którym zmienisz sobie temperaturę i jasność - przez co zwłaszcza wieczorem ekran jest dużo bardziej przyjemniejszy.
[/quote]Można spróbować. Plus, żeby regularnie robić przerwy Eyes Relax. Stałe w czasie i odstępach przerwy i patrzenie w dal, najlepiej na uspokajającą zieleń, są bardzo dobre dla profilaktyki.

Powiadasz, że zrobiło różnicę - a masz porównanie tego EIZO do innego (dobrego) monitora na IPSie czy do przeciętnego monitora na TN?

[quote=“tylkomoto, post:7, topic:525517, full:true”]
Powiadasz, że zrobiło różnicę - a masz porównanie tego EIZO do innego (dobrego) monitora na IPSie czy do przeciętnego monitora na TN?
[/quote]Mam. Lepszy od przeciętnego IPS (czernie aż tak bardzo nie srebrzą), znacznie lepszy od przeciętnych TN. Ogólnie polecam przeczytać parę recenzji na tftcentral. Do filmów ludzie kupują VA i odmiany ze względu na dobre czernie.

a będzie lepszy od Dellowskiego IPS-a (podobno są b. dobre)?

[quote=“tylkomoto, post:9, topic:525517, full:true”]
a będzie lepszy od Dellowskiego IPS-a (podobno są b. dobre)?
[/quote]Zależy od modelu.

wszystkie Delle na IPSie wymiatają

[quote=“tylkomoto, post:11, topic:525517, full:true”]
wszystkie Delle na IPSie wymiatają
[/quote]Ta? To kup ode mnie dell 2209wa - na IPS przecież - za 200 zł :upside_down:

Ja sam lecę na ASUS-ie MX299Q i jest ok. Chociaż jest ważny dystans od matrycy, warunki oświetleniowe w pomieszczeniu.
Tak się zastanawiam co ma do bólu oczu ilość niebieskiego - wszak w najgorszej opcji nie będzie Ci się tak szybko chcieć spać przed ekranem :wink:

a nie?

ps. tylko za 200zl? gdzie haczyk?

[quote=“GioWDS, post:13, topic:525517”]
Tak się zastanawiam co ma do bólu oczu ilość niebieskiego - wszak w najgorszej opcji nie będzie Ci się tak szybko chcieć spać przed ekranem :wink:
[/quote]Uwierz, zaburzony cykl dobowy, to nie jest nic przyjemnego.[quote=“tylkomoto, post:14, topic:525517, full:true”]
a nie?

ps. tylko za 200zl? gdzie haczyk?
[/quote]Zależy od modelu. IPS to tylko typ matrycy, tak jak diesel to typ silnika. Są gorsze i lepsze TN, IPS, AV, OLEDy etc.

Już ma sporo godzin wyświetlonych, a i chcę go sprzedać, a nie sprzedawać.

Jak masz taki luksus jak cykl dobowy to tylko gratulować :wink:
Ja tam latam zależnie od potrzeb, kwestia to tylko uświadomić sobie, że to nie łyżka się zgina.

[quote=“GioWDS, post:16, topic:525517”]
Jak masz taki luksus jak cykl dobowy to tylko gratulować :wink:
Ja tam latam zależnie od potrzeb, kwestia to tylko uświadomić sobie, że to nie łyżka się zgina.
[/quote]Tak, wiem, jak byłem młody to też byłem murzynem i grałem w kosza. :wink:

To robimy protokół zniszczenia tego misia :wink:

No to polej mi, stać mnie jednak :smiley:

@nietopyrz sprzedajesz na OLX czy Allegro? - tylko pytam :wink:

[quote=“tylkomoto, post:19, topic:525517”]
@nietopyrz sprzedajesz na OLX czy Allegro? - tylko pytam :wink:
[/quote]Jeszcze nie wystawiłem, bo używam jako drugiego do pracy, ale na allegro mam solidne konto.