Monitor + laptop - problem z odświeżaniem

Hej mam pytanie

Laptop + CRT

Wszystko ok, widzi go i jest “prawie” ok - ponieważ odświeżanie na CRT jest 60Hz, tyle ile ma matryca na kompie i za nic nie można tego zmienić?

Co pomoże? Instalacja sterowników do CRT?

W ustawieniach monitora, w ustawieniach karty, wszędze patrzyłem, i odświeżania zmienić nie można.

Szukałem na googlach, nigdzie nie znalazłem odpowiedzi

Z góry dzięki za odpowiedź.

pozdrawiam

Podejrzewam, że instalacja sterowników nic nic pomoże.

LCD to zupełnie inna technologia. Odświeżanie - tu nie istnieje, ten parametr jest podawany tylko po to, by w razie czego zgrać odświeżanie z możliwościami karty graficznej. I dlatego też “po spięciu” dwóch urządzeń nic nie dostroisz w CRT.

…już sam z tym kiedyś walczyłem.

… tak z ciekawości… to połączenie lap+monitor nie działa jak karta w PC z dwoma wyjściami? nie ma dwóch osobnych monitorów?

da się tylko ustawić tak że to co na lapie to na monitorze?

No właśnie walcze z tym, ale to chyba jak walka Don-Kichota z wiatrakami. Nie potrafię tego ugryźć, szukałem na innych nie polskich forach i nic. Masz rację chat , odświeżanie w LCD to zupełnie inna historia.

No właśnie tak chciał bym mieć, tzn tak mam ale CRT przy odświeżaniu LCD daje tak po oczach, że po kilku minutach nie myśle o niczym innym jak popatrzeć na zieloną łąkę.

No nic, dzięki wielkie

julo toś mnie chłopie załamał…

myślałem że po to jest drugie wyjście aby mieć drugi niezależny monitor, co innego na lapie, co innego na monitorze, tak jak mam na PC - LCD+CRT :frowning:

a tu można ustawić tylko “klona”…

Jeszcze jedno pytanko :wink: jaką masz kartę, albo lapa? Dzięki.

No właśnie o klona chodzi

A kartę mam INTEL® EXTREME GRAPHICS 2 FOR MOBILE

pozdrawiam

p.s przy oglądaniu TV na monitorze - 60hz nie bije po oczach?

W opcjach sterownika masz możliwość zmiany częstotliwości na obydwóch ekranach.

Wejście do opcji przez Panel sterowania, ewentualnie ikonkę monitora w Trayu

Jest opcja ale dla LCD.

CRT ma pracować jako klon, system widzi monitor ale nie ma mozliwosci zmiany odswieżania.

Czy jest coś takiego jak zewnętrzna grafika tak abym mógł podpiąć CRT do laptopa i mógł pracować na obu?