Monitor LCD 19 cali

Witam

Mam zamiar kupić 19 calowy monitor LCD w niedalekiej przyszłości jeśli byłby dostatecznie tani lub troche później w razie wysokiej ceny. Co byście polecili dobrego i w miare taniego? na początku zastanawiałem się nad Samsungami z matryca PVA, ale teraz mysle o czyms tanszym z matryca TN. Slyszalem, że NECi są niezłe i tanie. Chyba że znacie coś lepszego niż na matrycy TN i jednocześnie taniego. Monitor ma służyć do grania, i czasem nawet do szybszych gier, do filmów i przeglądania internetu. Wspomnę jeszcze że aktualnie mam 17 calowy monitor CRT. Więc chciałbym żeby przesiadka nie była zbyt bolesna.

Jaką karte graficzną polecacie do takiej przekątnej?

zastanawiam się miedzy Radeonem X1650XT, a GF 7600GT…

lub jesli dozbieram troche grosza to X1950 Pro lub GF 7900GT…

Witam!

LCD… hmm tylko z matrycą MVA/PVA - nie bierz niczego na matrycy TN - będziesz żałował.

Poczytaj testy na http://www.mva.pl

Karta graficzna?

No to zależy od Twoich funduszy, ale za niecałe 1000zł możesz kupić MSI 7900GTO, które pięknie moduje się na 7900GTX :slight_smile:

Napisz konkretnie ile możesz przeznaczyć kaski.

Monitor do szybkich gier Nec-a chyba nie jest tani.

Benq FP91GP na MVA chyba jest najtańszy, jednak nie wiem czy odpowiedni do giercowania.

W grach, słabe kąty, nie najlepsze kolorki TN nie przeszkadzają, gorzej z filmami.

Niekoniecznie każdy TN musi być “szrotem” :smiley: . Smużenie:TN vs PVA , ten Twój FS P19-2 też smuży ;).

Witam!

Nie każdy TN to szrot i wcale nie napisałem, że tak jest.

Niemniej obecnie wyższość PVA/MVA nad TN jest niepodważalna.

“ten Twój FS P19-2 też smuży”

Ciekawe w którym miejscu?

Grałem w Carbon, gram w BF2, oglądałem filmy itp - NIGDY nie zauważyłem smużenia - jeśli smuży to tego nie widać - czyli tak jakby nie smużyło.

Testy to jedno, a rzeczywistość to drugie.

ps. mam w domu Samsung 740BF (TN) oraz FS P19-2 (PVA) i widzę, jakie są różnice zasadnicze - nikt mnie już nigdy nie przekona do matryc TN.

Mi też sie temacik przydał :slight_smile: Po szybkim obejrzeniu testu myślę że BenQ FP73G będzie dobrym wyborem i po nowym roku go kupie :>

To w takim razie - czego ktoś miałby żałować jeśli kupiłby tego s1701 ?. Może tego, że monitorek ma 10 bitowe kolorki ?. FS P19-2 ma tylko 8-bitowe ?.

Nie w grach. A wyższość cen xVA również jest ważna dla The_Thing-a.

http://www.tech4u.pl/forum/viewtopic.php?t=622

Zgadza się :slight_smile: , “rozmycia” w FS są dla Ciebie niewidoczne/akceptowalne a dla kogoś innego nie. W topicu, który podałem wyżej można przeczytać min.:

Nawet Eizo ze swoją elektroniką nie zrobi z TN pełnowartościowego PVA. Nie wszystkich stać na kupno dwóch różnych monitorów, żeby porównać, niektórym nie styka nawet na jeden, i co wtedy ?. Mają kupić CRT :wink: ?

Witam!

Masz rację - każdy mierzy według kieszeni :slight_smile:

Temat, który przytoczyłeś - ciekawy.

Myślę, jakość wyświetlanej grafiki zależy też od karty graficznej.

Wiem, że każda pliszka swój ogonek chwali i tak to może wyglądać - niemniej jak będę kupował nowy monitor to z pewnością będę wolał poczekać i kupić PVA/MVA niż z braku kasy kupować TN.

Jak już niejednokrotnie wspominałem to wolny kraj, każdy ma swoje zdanie i trzeba je uszanować, niemniej wszystkie nasze wypowiedzi to jedynie sugestie i spostrzeżenia, dlatego należy je tak traktować.

z kasa jest tak… gdyby był to monitor do 1300zl to moglby go w tym miesiacu kupic… jesli do tej ceny nie dalo by sie wyrobic to zostaje mi czekanie z miesiac albo dwa na wieksze fundusze… odbilo by sie to tez mniej korzystnie na karcie graficznej…

ale jesli za ponad 1300zl da sie kupic naprawde dobry monitor to wole przeznaczyc troche wiecej i poczekac niz kupic za 1000 cos z czego nei bede zadowolony…

albo prosciej: na monitor+karta graficzna mam 2000zl :smiley:

P19-2 to b.dobry monitor :slight_smile: . Jeśli już wybierać, to IMO lepiej PVA niż “świecące rogi” MVA, chociaż jest z tym podobnie jak ze smużeniem - jedni to widzą i nie przeszkadza, a inni są załamani.

Podświetlenie : TN vs MVA.

Karte to zeby ci wszystko wmiare chodzilo to

X1950 Pro lub GF 7900GS pamietaj ze natywna rozdzielczosc to 1280x 1024 nie kupuje sie monitora LCD zeby pozniej zmniejszac rozdzielczosc jest spadek na jakosci czasami maly a czasami duzy.A reszta to na monitor

http://znak.pl/index.php?cid=143&scid=2 … 56+14ns+BO

i 1300 zostaje ci na monitor.O PVA zapomnij w tej cenie jedynie MVA

19´´ Benq FP91GP (MVA, 250, 1000:1, 8ms) DVI, srebrno-czarny

http://znak.pl/index.php?cid=209&scid=1 … 9BenFP91GP

lub dozbieraj 100zl i

http://ico.waw.pl/mtr.php?id=269

Samsung 770 P

wtedy wyjdzie 2126zl chyba lepiej dozbieraj te 126zl.

chyba Ci chodzilo o 970P? bo mi caly czas chodzi o 19 calowy… gdyby byl w tej cenie to chetnie bym wzial bo juz wczesniej sie nad nim zastanawialem:) a teraz jest 971P ale troche drogi. Wiem ze karta musi byc tak dobrana zeby plynnie wszystko chodzilo w nominalnej rozdzielczosci…

Monitorek będzie Ci służył kilka dobrych lat, więc może warto poczekać i w tym czasie zaznajomić się głębiej z ofertami na rynku ?.

Tymczasem :slight_smile: :

Philips_190P7ES(MVA) . Modele P nie posiadają gwarancji Perfect Panel. Zastosowanie ogólne, filmy - rewelka, gry - może trochę smużyć.

HP_LP1965. W zasadzie to jest MVA, pierwsze modele podobno były na PVA, więc być może, “uchował się” jakiś na tej matrycy :slight_smile: . Domniemanie :wink: - może być szybszy niż inne MVA.

Iiyama_H481S-B6S(TN) . Iiyama daje gwarancję na choćby jeden wypalony subpixel, ale monitor musi być kupiony u autoryzowanego sprzedawcy (sprawdziłbym to, cena u innych jest niższa niż 1359zł). Ogólnie monitor do wszystkiego z “akcentem” na gry.

Hyundai_Q90U(TN) . Hjunadaje posiadają podobne oprogramowanie jak Samsung - Image Tune (matryce też Samsunga). Monitor typowo do gier.

Games_“Extreme” :wink: , 1299zł ( nie znalazłem potwierdzenia na stronie Viewsonic tych "ZERO BAD PIKSLI!)

Q90U vs VX922