Monitor LCD a Karta Graficzna

Witam

Czas mojego starego monitora niestety dobiegł końca, więc postanowiłem zaopatrzyć się w coś nowego, z racji ograniczenia finansowego mój wybór padł na samsung syncmaster 940n. Po podłączeniu sprawdziłem ogólny stan monitora, prezentuje się nie najgorzej, niestety po niecałych 20 minutach dostaje telefon od brata że jego ukochane ET nie chce się uruchomić, po krótkich oględzinach stwierdziłem że nie tylko ta strzelanka, ale również inne aplikacje wymagające coś więcej od karty graficznej również nie chcą się uruchomić. postanowiłem przeinstalować sterowniki…

Najnowsze od nvidi twierdzą że moja karta graficzna nie zalicza się do rodziny FX.

:arrow: Karta Graficzna

:arrow: Sterownik od Nvidi

Więc zacząłem instalować wersje które znalazłem na dysku ew. w internecie(66.93, 71.89, 77.77, 84,21 91,31) bez większych rezultatów, programy nadal się zacinają(tzn po uruchomieniu od razu staja w miejscu, co najczęściej owocuje restartem komputera), zrobiłem test dxdiag wynik w każdym rezultacie negatywny, zacząłem kombinować, ale niestety moja wiedza przy tym problemie się kończy, powoli zaczynam już wierzyć że ten monitor nie może się dogadać z k.graficzną…ale postanowiłem w akcie desperacji zapytać jeszcze tutaj.

Komputer:

Płyta Główna: ECS K7VTA3 v3

Karta Graficzna: GeforceFX 5200

Pamęć: 512 Kingstone 333

Monitor: Samsung SyncMaster 940n

Niestety nie miałem możliwości przetestować monitora na innym komputerze(zrobię to jutro), więc możliwe jest że problem występuje tylko u mnie(dopisze jeszcze o tym).

Spróbuj te sterowniki http://www.nvidia.com/object/winxp_2k_56.72.html ,ogólnie to ta karta jest słabiutka.

MI ET działa na maxie na geforce 3 tit.

Tak jest, ale nie potrzebuje lepszej póki co.

Sterowniki również nie zdały egzaminu.

to niemożliwe, zadaniem monitora jest tylko wyświetlanie obrazu, a nie go tworzenie - to zadanie spoczywa na karcie graficznej.

proponuję podpiąć inną kartę graficzną. być może twoja uległa uszkodzeniu.

Wiem dlatego pisałem już to w akcie desperacji.

Karta Graficzna jest w porządku, problem ustąpił(nie umiem powiedzieć co się dokładnie stało).

Temat do zamknięcia, pozdrawiam.