Monitor LCD do 1000zł

Mam zamiar kupić monitor LCD i mam na to 1000zł ,planowałem 19"-22". Problem w tym ,że nie mam bladego pojęcia o parametrach podawanych przez producentów stąd prośba o doradzenie w zakupie j jakby ktoś mógł pobieżne wytłumaczenie na jakie parametry najbardziej zwracać uwagę przy zakupie. Z góry dzięki.

zapewne większość z poniższych postów które się pojawią będzie typu: nie kupuj TN, bierz MVA czy PVA (chodzi o typ matrycy jeśli też tego nie wiesz)

najlepiej idź do media markt i zobacz który z monitorów jest dla Ciebie najlepszy, który obraz najbardziej Ci odpowiada.

byłem wczoraj w media i dla mnie nie ma praktycznie żadnej róznicy między matrycami *VA a TN - nie ma co przepłacać.

Obok samsunga 215TW i Benq’a jakiegoś też na *VA stały monitory na TN( samsung 226BW, HP 2007v i pare innych samsungów i obraz na TNkach nie był wcale gorszy a cena dwukrotnie niższa prawie

CZEść !!

MONITOR SAMSUNG 19" SM941MP SREBR / MM / TV ASAP

Właśnie taki kupiłem z funkcją telewizora i jestem bardzo zadowolony.

POZDRAWIAM !!

i nie jest dla typowego, przeciętnego użytkownika ale jeśli na co dzień bawisz się photoshopem, corelem czy ilustratorem to pewnie zauważyłbyś różnicę. odzwierciedlenie kolorów jest bardzo istotnym elementem który wyróżnia tnki od mva/pva.

zwróć uwagę że w profesjonalnych firmach poligraficznych jeśli korzystają z monitorów lcd to z klasy za którą trzeba zapłacić od 5 tyś w górę.

BenQ FP93GP za tę cenę nic lepszego nie dostaniesz

Zgadzam się z privand , w zastosowanich typowo domowych nie zauważysz róźnicy między matrycami TN a MVA bądz PVA.

Od siebie polecam Samsunga, kupiłem w media markt, więc miałem porównanie, wg mnie Samsung wyrożniał najlepszą jakością obrazu i naprawdę ma bardzo ładny design :wink:

Jak masz taka kasę na monitor, to bierz sprzęt z najwyższej półki:

IIYAMA Ekran TFT 22" wide ProLite E2201W-B1 (2 ms)

jeśli ktoś się zajmuje profesjonalnie grafiką, photoshopem, corelem etc. to przy zakupie monitora nie szczędzi kasy i nie pyta się po forach o sprzęt do 1000 zł.

a skoro zajmuje się profesjonalnie tym to i przynosi to nie małe dochody.

Grafik nie pójdzie do MM w poszukiwaniu najtańszego monitora byleby coś widać było i w tym przypadku w grę wchodzić będa tylko najlepsze monitory i wybór padnie prawdopodobnie na jakiegoś Eizo.

Takie jest moje skromne zdanie :smiley:

A jeśli chodzi o różnice między TN a *VA to są one dla mnie i na moje oko na tyle niewielkie (na niekorzyść TN) że nie będę wydawał prawie 2 razy tyle co na analogiczny model na TN.

Ostatnio kupiłem sobie Samsunga SyncMaster 206BW 20"

http://www.komputronik.pl/Monitory_LCD/ … ,id,37000/

I jestem naprawde z niego zadowolony :slight_smile:

po co przepłacać w komputroniku 8) 1019 zł

http://www.acris.pl/produkt.jsp?pid=21662 - ten sam model za 959 zł

Nie przepłaciłem, dałem za niego 870 zł…

Kupiłem u znajomego w sklepie…

Powyżej podałem tylko model, a wiadomo, że jak ktos już jest zdecydowany to szuka najtańszych rozwiązań…

Pozdrawiam :slight_smile: