Monitor LCD + GeForce 8800

Witam. Szukam monitora LCD, który mógłby w pełni współpracować i wykorzystywać zalety najnowszych kart graficznych, myślę tu o GeForce 8800 GTX. Pytam się tutaj, gdyż wiem tylko tyle, że należy patrzyć na kontrast i czas matrycy.

Myślałem nad tym : BENQ 19" LCD FP93GP, ale chce się upewnić.

Co mi doradzacie?

bardzo dobry wybór w granicach 850zł.

Dokładnie także polecam tego Benqa jest na bardzo dobrej matrycy mva ;]

Albo trochę droższy ale lepszy Samsung 971p http://www.allegro.pl/item302444847_mon … szawa.html jest na jeszcze lepszej matrycy pva sam mam ten model i jest jak dla mnie genialny praktycznie nie widać że jest to lcd ;]

Proszę nazwać temat konkretnie.

również dobry lcd.

posiadam Samsunga 931BW, nie ma matryc pva czy mva ale ma bdb jakość obrazu, katy większe niż podaje producent:) polecam:)

Dzięki za wszystkie odp.

I teraz jeszcze jedno pytanie … czy jest tu na forum więcej użytkowników Samsunga 931BW?

Bo widzę, że ma on matryce TN, która jak wyczytałem lepiej nadaje się do gier i filmów niż MVA.

Ma on szybszy czas reakcji matrycy ale gorszy kontrast od Benq.

Ponadto ma nierównomierne podświetlenie matrycy, brak opcji zmienienia ,mocy świecenia’’ oraz czasami widoczny dithering.

Czy znacie jakiś model podobny, lecz nie posiadający przynajmniej takich wad jak dithering? Cena jak narazię nie gra roli.

do filmów TN w ogóle się nie nadaje, do gier można dyskutować - obecne MVA/(S-)PVA/S-IPS już nie smużą w grach. Matryca PVA z reakcją 8ms “smuży” jak TN 2ms…

bierz BenQ FP93GP - nic lepszego w tej cenie nie dostaniesz

hmm ja używam Samsunga 931BW od prawie roku:) wg mnie jest świetny i ładny:) podświetlenie u mnie ok:) ogólnie bdb monitorek:)

wy naprawdę nie myślicie… ja używam Samtrona 75E 17" Crt od 8 lat i też jest OK - co z tego? jak można kupić lepszy?

Okey dzięki za odp.

Temat wyczerpany.

Napewno by się przydał do tego GTX bo się marnuje na tej siedemnastce.

http://allegro.pl/item309047246_gateway … wowe_.html

tego polecam, lepszy od tych modeli co panowie wyżej podali :wink:

Co do BenQ FP93GP ostatnio coraz trudniej go dostać, ale dlaczego to nie wiem. Zapewne zakończyli produkcję.