Monitor LCD- jak wygląda granie na nim ? Zmiana rozdziałki?

Witam,

być może w najbliższym czasie będę się przymierzać do zmiany mojego starego crt na jakiegoś LCD. Na początku zaznaczę, że jestem graczem, ale lubię też obejrzeć film na kompie. Pomijając już wojnę standardów 16:9 czy 16:10 interesuje mnie jak wyglądają gry na lcd po zmianie rozdzielczości ? Gdybym wziął monitor z rodzielczością natywną full hd a w grze zmieniłbym na powiedzmy 1280x1024 to jak to będzie wyglądać ?

bardzo bym prosił o opinie userów, którzy takowe monitory posiadają lub mieli okazję testować/grać, ewentualnie linki do filmików na youtube, bo ja nie mogę odpowiedniej frazy wpisać żeby takie coś znaleźć #-o

z góry dzięki

Po przesiadce na LCD nie zauważyłem jakichś strasznie negatywnych skutków w grach i po zmianie rozdzielczości. Jedyny mankament to problemy przy czarnych tłach itp. - są szarawe i jest to trochę uciążliwe. Dużo też zależy z czego i na co się przeniesiesz.

przesiadka miałaby miejsce z monitora Samtron 76E (chyba 19 cali ?) na jakiegoś LCD 22-24 cale. Firma to chyba LG-Benq-Samsung coś w ten deseń… będę jeszcze szukał opinii co warto kupić bo nie bardzo się obecnie orientuję

Mam właśnie BenQ G2220HD i jak dla mnie jest OK. Nie mam żadnych problemów podczas grania. Oczywiście jeśli będziesz grał w natywnej rozdzielczości to obraz będzie perfekcyjny (pomijając minusy LCD), podczas zmiany rozdzielczości obraz straci na ostrości (im niższa rozdzielczość tym obraz jest bardziej rozmyty). Jeśli będziesz miał proporcje ekranu 16:9 (takie jak ma na prawdę Full HD) to będziesz mógł grać w gry, które obsługują jedynie proporcje 4:3 (stare gry) z obrazem albo rozciągniętym w poziomie, albo z czarnymi pasami po lewej i prawej stronie ekranu. Pamiętaj, aby wybrać monitor, który będzie posiadał interfejs DVI.

Moim zdaniem każdy, nawet najtańszy i najgorszy monitor LCD jest lepszy od CRT :slight_smile:

Mylisz się. Bardzo dużo grafików pracuje na monitorach CRT, bo najlepiej oddają kolory, mają lepszy kontrast. No i wg tego co napisałem w swoim wcześniejszym poście możesz zmieniać sobie rozdzielczość bez straty jakości obrazu. Ale to nie o tym ten wątek.

Wracając do tematu to napiszę jeszcze o filmach, że sprawa z nimi wygląda tak jak z grami. Im wyższa rozdzielczość filmu tym lepiej będzie wyglądał na LCD.

Nie masz zielonego pojęcia wypisując te bzdury.

w natywnej raczej grać nie będę (dlatego pytam o zmiany rozdziałki) bo nie mam takiego sprzętu, żeby grać w full hd.