Monitor LCD - Po czyszczeniu pozostają białe smugi

Hello ! :stuck_out_tongue:

Kupiłem chusteczki do czyszczenia monitorów LCD firmy “Fellowes”, gdy wyczyściłem monitor tym zostały na CAŁYM monitorze białe smugi, które widać mocno na czarnym obrazie. Mój monitor to ASUS VW193S.

też takich (chyba takich, na pewno Fellowes) używam i jest ok

wycieraj do sucha a jeśli samymi chusteczkami nie dasz rady przetrzyj na koniec do sucha delikatnym papierem

Najlepiej czyścić monitor specjalna pianką w spreju i wycierać delikatnie jakimś miękkim materiałem najmniejsze ryzyko uszkodzenia matrycy pozdr.

@ MarcinBreak

A te ściereczki są 2in1, tzn. pierw 1 ściereczka na mokro, a 2 ściereczka na sucho, czy tylko na mokro (np. takie wyciągane z tuby)?

Są tylko na mokro. Ja zrobiłem że wytarłem i jeszcze było trochę mokro na monitorze i poczekałem aż wyschnie ? Źle zrobiłem ? Kurcze nie chce do końca popsuć :stuck_out_tongue:

to co zostało pozasychało i stąd smugi - wystarczy jak jeszcze raz wytrzesz do sucha

a to co na ściereczkach jest (a przynajmniej powinno być :wink: ) bezpieczne dla ekranu

No niestety ściereczki na mokro schną bardzo wolno więc nie można nimi wytrzeć monitora na sucho. Możesz zostawić sobie jedną taką wyschniętą sciereczkę, następnie pierw wytrzeć monitor na mokro, a następnie tą pozostawioną ściereczką wytrzeć go na sucho. Do wycierania na sucho można też użyć jakiejś bawełnianej szmatki, będzie to o wiele lepsze dla monitora gdyż masz pewność, że taka szmatka nie zostawi na powierzchni monitora żadnych rys.

Z doświadczenia wiem, że ściereczki 2in1 (na mokro + na sucho) są o wiele lepszym rozwiązaniem, niestety też o wiele wiele droższym. Dlatego taniej wyjdzie kupować te ściereczki czyszczące na mokro znajdujące się np. w tubie (ja używam Emtec) i na sucho wycierać szmatką bawełnianą.

Nie wycieraj na sucho papierem, no chyba że takimi miękkimi kilku-warstwowymi chusteczkami (np. kuchennymi).

Dobrze spróbuje. Ale mi to raczej nie wygląda na smugi tylko na rysy :stuck_out_tongue: Ale różne ludzie mają poglądy =] Ale mam nadzieje że od tych chusteczek Fellowes nic sie nie stanie :stuck_out_tongue: Macie link do aukcji Klik! Tylko skończę grać i spróbuję :stuck_out_tongue:

No jeżeli okaże się, że masz porysowany monitor no to będziesz musiał z tym żyć. Na pewno nie jest to wina ściereczek :), nic złego ci z monitorem nie zrobią. Ściereczek Fellowes używałem przez jakiś czas do czyszczenia wyświetlacza w laptopie i sprawowały się bardzo dobrze ;).