Monitor LCD przenosi drgania z klawiatury

Witam,

Problem może brzmi śmiesznie, ale w praktyce tak jest nie jest.

Dotychczaa miałem monitor kinseskopowy, duży i ciężki.

Wczoraj, kupiłem używany monitor Samsung syncmaster 971P.

Niestety kiedy piszę na klawiaturze, monitor delikatnie się chybocze. Drgania z klawiatury przenoszą się na konstrukcję monitora.

Nie napier…am w klawiaturę - mam klawę Logitech UltraX Media, która wymusza delikatnie pisanie a mimo to wszystko przenosi się na monitor.

Konstrukcja niby stoi sztywno, ale sama w sobie wydaje się dość elastyczna.

Piszę bezwzrokowo, więc siłą rzeczy zwracam uwagę na to uwagę

Podłożyłem kilka płyt pod całą konstrukcję, ale niewiele to pomogło.

Mogę go jeszcze wymienić na inny, ale może taka jest specyfika LCD :expressionless: , czy u Was też tak jest?

Czy może to kwestia konstrukcji, która przenosi drgania.

Pozdrawiam,

Nie jest to wina LCD jako takiego a samego monitora (jego konstrukcji). Ja osobiście mam LG i mam ten sam problem i jakakolwiek stabilizacja tu nie pomaga (ja sam już się po prostu przyzwyczaiłem - zauważyłem że im szybciej piszę i mniej przerw robię tym mniej się chybocze bo cały czas daje mu jakiś napęd :slight_smile: ). Miałem tylko JEDEN monitor LCD który na to nie reagował z firmy bodajże HIVISION czy coś w ten deseń - był o tyle lepszy że cała podstawka i noga LCD były wykonane z metalu co zapewniało stabilizację a teraz niestety wszystko się robi z plastiku i tak to wygląda. Nic z tym nie zrobisz, chyba że powiesisz monitor na ścianie lub klawiaturę będziesz trzymał na kolanach.

To, że drgania klawiatury przenoszą się na monitor to według mnie wina podstawy, czyli biurka na którym wszystko stoi. Jeśli to mebel używany od dłuższego czasu to warto sprawdzić, czy nie da się go usztywnić dokręcając ponownie wszystkie elementy do siebie.

Oczywiście winy konstrukcji monitora nie wykluczam, ale jeśli biurko będzie sztywne to nie będzie się miało co przenosić na monitor.

:roll:

Zgadzam się w tej kwestii z przedmówcą - sztywno skręcone biurko też może być rozwiązaniem problemu, ale jest tutaj też kwestia budowy biurka - moje jest takie trójkątne narożnikowe i sama jego konstrukcja powoduje że szczyt stabilności to to nie jest (przewrócić się nie przewróci, ale bujać się będzie całe przy stukaniu w klawiaturę).