Monitor LCD - ściemniona jedna strona

Witam jestem posiadaczem monitora Lg M2362d-Pc mam go od 11.05.2011r Monitor popsuł się w 26.10.2011 odałem go do naprawy do serwisu ragaz w łodzi usterka wymiana płyty Main od czasu naprawy wszytko było ok ale od wczoraj lewa strona ekranu bardzo się ściemnia była już wymiana kabli na inne i sprawdzałem na dwóch kartach graficznych dalej to samo.

Co może być tego przyczyną ii czy jak odeśle monitor do serwisu ragaz i okaże się ze u nich jest ok w co za bardzo nie wierze ale rożnie to bywa z serwisami to ponoszę jakieś koszty sprawdzenia na gwarancji jak monitor okaże się sprawny ktoś może miał do czynia w tym serwisem i się orientuje ?

pozdro

Hej,

Bardzo możliwe, że uszkodzeniu uległ inwerter matrycy bądź diody LED’owe lub świetlówki, które służą podświetleniu matrycy. Jeśli masz możliwość zrób zdjęcie monitorowi - tak żeby było widać i jedną (dobrą), i drugą (złą) stronę ekranu. To pozwoli potwierdzić, cze to faktycznie inwerter.

Raczej ściemnienie ekranu trudno uznać ze prawidłowe działanie. :slight_smile:

W większości serwisów tak to właśnie działa.

Pozdrawiam,

Dimatheus

dzięki za odp dzisiaj monitor wrócił z serwis opis naprawa podświetlenia modułu LCD chyba prosta usterka bo w srodze o 15 kurier go zabrał a dziś o 14 był już u mnie Pozdrawim

Hej,

Czyli generalnie to, co obstawiałem. Faktycznie jest to prosta usterka - rozbieramy monitor, wyjmujemy uszkodzoną część, podmieniamy nową i gotowe. W zależności od konkretnego modelu wymiana może trwać około 15 minut. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

Witaj wydaje mi się ze monitor znowu się ściemnia i robi się trochę nie wyrazy obraz co prawda nie ma już migotania a najlepsze jest to w tym ze monitor 12.07. wrócił z serwisu z Mławy :o nie wiem czy oni sprawdzaja te monitory po naprawie czy wszytko gra czy jak bo już sam nie wiem a monitor ma tylko 2 lata a już dwie naprawy były a kosztował 1200zł a mój stary monitor CRT chodził 7 lat bez awarii :stuck_out_tongue: wychodzi na to ze dzisiejsze monitory nie są już takie wytrzymałe jak kiedyś :frowning:

Hej,

Może więc warto ubiegać się o wymianę na całkiem nowy sprzęt - w końcu to już byłaby 3 naprawa. Jeśli tylko masz taką możliwość, nie zwlekaj.

Ale Tobie od razu też nie zaczął się ściemniać. Naprawili w serwisie, sprawdzili czy działa i tyle - nie testowali go przez dziesiątki godzin.

Mój start CRT Mag’a wytrzymał sporo ponad 8 lat - to była jakość!

Pozdrawiam,

Dimatheus

dzięki za zainteresowanie moim tematem naprawy były dopiero dwie a w Lg według karty gwarancyjnej po 4 naprawach można się ubiegać o wyminę sprzętu aż tak się nie martwię bo gwarancja jest do 2014 :smiley:

Pozdrawiam

Daniel

Hej,

Czyli tak patrząc, może do końca gwarancji zaliczy jeszcze dwie naprawy i będzie kwalifikował się do wymiany na nowy egzemplarz. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

Witaj dzisiaj monitor wrócił ponownie z serwisu opis usterki wymiana modułu LCD czyli jak rozumiem jest to nowe podświetlenie tak ?

Hej,

Moduł LCD - generalnie opis może pasować do 90% części w monitorze - może oznaczać wymianę matrycy, albo też jej podświetlania, bądź innych, niewielkich komponentów. Niestety niektóre firmy tak robią, wpisując opis usterki tak lakonicznie, by nic z tego nie zrozumieć.

Pozdrawiam,

Dimatheus