Monitor LCD skwierczy

Witam!

Jakieś 30 minut temu monitor LCD nagle zaczął bzyczeć (lub jak kto woli skwierczeć). Dźwięk ten jest cały czas bez znaczenia co wyświetla. Działa wszytsko normalnie. Oczywiście jak go wyłączę to dźwięk ustaje. Monitor się nie grzeje, nie ma żadnego zapachu etc.

Co to może być? U wujka googla nic nie znalałem

Czy mogę to chwilowo zlekceważyć (założyć słuchawki i działac dalej)? Czy wyłączyć i nie ruszać?

Wg mnie to albo kondensatory albo transformator, jeśli monitor ma wbudowany zasilacz.

Po kablu od zasilania sadzę że ma wbudowany zasilacz

Pytanie czy moge to zlekceważyć np. przez tydzień?

W ten sposób słyszalna jest przetwornica (inwerter) wysokiego napięcia monitora, szczególnie jeśli jest wilgoć w mieszkaniu lub… jest bliska uszkodzenia. Czasem czuć ozon. Dalsza praca, to ryzyko zgaśnięcia monitora, ściślej, bardzo silnego przygaszenia obrazu, niemal do czerni. Inwertery podlegają wymianie.

Monitor ma dobre 5 lat. Ile może kosztować taka operacja?

Jaki obstawiacie czas do zgaśnięcia ekranu?

Awaria jest raczej nie unikniona, ja na remont swojego wydałem po znajomościach,

chyba ze 150zl, a wymieniany byl zasilacz cały, inwertery, i flashowany nowy soft…

Jeśli chodzi o skwierczenie, to obstawiam dogorywające kondensatory, co

w przypadku ich wylania może sie fatalnie skończyć dla okolicznych elementów

elektronicznych, a wtedy to już kompletna lipa…

Zalecam wyłączyć monitor i oddać go naprawy, bo inaczej może się to skończyć kompletnym zgonem sprzętu…

Też obstawiam kondensatory. Mój monitor jest już “po” , skwierczał przy włączaniu i mrugał obraz - rozgrzał się to śmigał normalnie. Ja wymieniłem 3 kondensatory - koszt 2.70gr :smiley: .Jeżeli znasz się coś na elektronice i masz pewną rękę to naprawy w takim przypadku dokonasz sam, chodzi o wylutowanie starych spuchniętych kondensatorów i wlutowanie nowych.

Monitor działa cały czas… tylko jest niepokojący dźwięk

Czyli jeżeli to kondensatory to robiąc tu u kogoś to 1 czteropak wystarczy :slight_smile:

wlkp , jak tak, to raczej dobre 0.7 ,jednak jest z tym trochę roboty :wink: