Monitor LCD W2003WSV mruga


(Pakla21) #1

Witam, mam pewien problem... Otóż 31.01.08 mój ojciec zakupił monitor LCD W2003WSV. Na początku nie sprawiał on żadnych problemów jednak po około 3-4 miesiącach zaczął mrugać ,z dnia na dzień coraz bardziej. Oddałem go więc do reklamacji dnia 19.06.08. 02.07.08 otrzymałem go z powrotem, jednak po kilku dniach znowu zaczął lekko mrugać, nie miałem już nawet ochoty go reklamować więc leżał w pudle. ostatnio sobie o nim znowu przypomniałem , podłączyłem, odinstalowałem sterowniki do poprzedniego monitora i zainstalowałem nowe. Jednak monitor czasami mruga raz na jakiś czas, a innym razem tuż po włączeniu zmienia kolor non stop co kilka sec albo częściej (kolor żółtawy). Nie w części monitora a cały obraz staje się żółtawy. Po prostu nie da się przy takim czymś wysiedzieć. Odłączyłem więc monitor i zawiozłem do serwisu w sklepie w którym go kupiłem. Jeden z panów podłączył go do swojego komputera i nie zauważył żadnego mrugania, poprosiłem go więc aby miał go podłączonego przez pół h a ja w tym czasie zrobiłem zakupy i... nic, monitor nie mrugnął ani razu. Serwisant zasugerował ,że może to być wina kabli, więc przyniosłem monitor do domu, podłączyłem z kablami pożyczonymi od kolegi i to samo. U mnie mruga dalej. Mogę jeszcze tylko powiedzieć, że w między czasie wymieniałem kartę graficzną z GF7300GS 256mb (spalił się kondensator) na GF8600GT 256mb więc raczej nie jest to wina karty graficznej, a na 2 monitorze LG700S gram do tej pory i ani razu mi nigdy nie mrugnął. Kolega uważa że może to być spowodowane przez zbyt słaby zasilacz (350W) i powinienem kupić mocniejszy, no ale przecież nie będę wydawał ponad 150zł na zasilacz który może problemu NIE rozwiązać :wink:. Pisałem maila na help@iiyama.pl ale odpisali mi że mam go mieć podłączonego przez tydzień bo coś tam musi się ustawić, jednak tydzień minął a monitor jak mrugał tak mruga. Liczę na szybką odpowiedź i mam nadzieję ,że problem będę w stanie rozwiązać sam w domu :slight_smile:

Dziękuję i pozdrawiam.

Oto mój sprzęt:

Procesor: AMD Athlon 64 x2 Dual Core 3800+

1.5GB Ramu ddr2 667

Dysk: Samsung 250GB Sata

Karta graficzna: Geforce 8600 GT 256mb

System: Windows XP Professional z Service Packiem 2, to nie jest wersja pod 64bitowe procesory

Zasilacz: Mode Com Model No.: MC-350ATX 2.0 PFC


(Szwejas2) #2

zasilacz masz słaby, ale to raczej nie on powoduje problemy z monitorem.

może to wina systemu operacyjnego - spróbuj zainstalować np. ubuntu, aby sprawdzić czy to wina windowsa (jego sterowników).


(Seba86mu) #3

Pakla , pobierz i zainstaluj ForceWare 163.75.

Przed instalacją powyższego sterownika, odinstaluj najpierw poprzedni (START -> Panel sterowania -> Dodaj/Usuń programy -> NVIDIA DISPLAY DRIVERS /usuń/). Dodatkowo użyj programu Driver Cleaner, aby usunąć pozostałości po sterownikach.

Po instalacji powyższego sterownika i ponownym uruchomieniu komputera, zainstaluj koniecznie najnowsze biblioteki DirectX 9.0c (Instrukcja instalacji bibliotek DirectX 9.0c).

Jeżeli to nie pomoże, to wyciągnij kartę graficzną, przedmuchaj port, włóż kartę z powrotem.

Jakim przewodem łączysz kartę graficzną z monitorem ? D-Sub, czy DVI ? Jeżeli DVI, to spróbuj D-Sub i na odwrót.

Głupoty piszesz bartisz. Zasilacz ma bardzo dobry i w zupełności wystarczający dla tego sprzętu.

Pakla , pokręciłeś coś z modelem monitora chyba. Napisz jeszcze raz model monitora i ile ma cali.


(Pakla21) #4

Hmmm wina sterowników to na pewno nie jest ponieważ w między czasie komputer przeszedł chyba 2 formaty więc sterowniki instalowałem najnowsze od razu, direct x także instalowałem po formacie wersja 9.0c. Co do kabla to nie wiem, taka niebieska wtyczka , a na kablu jest zgrubienie z jednej strony (z tej, z której podłączony jest do monitora). Natomiast karta graficzna jest czyściutka i nowiutka ledwo z pudełka wyciągnięta więc raczej to nie to (tym bardziej że na starej było to samo). Czekam na dalsze propozycje.


(Seba86mu) #5

Tutaj może być problem, dlatego sugeruję, abyś zainstalował starszą wersję sterowników (163.75) według instrukcji podanej przez mnie. Nie napisałem tego od parady.

Przewód z niebieską wtyczką to przewód D-Sub.

Monitor ma gniazdo na przewód DVI ? (gniazdo szersze od gniazda D-Sub i przeważnie białe).

Jeżeli posiada gniazdo DVI, to pożycz od kogoś przewód DVI i sprawdź, czy problem nadal występuje.


(Pakla21) #6

Niestety tylko jedno wejście jest z tyłu więc musiałbym zobaczyć z tymi sterownikami. Zabieram się więc za ściąganie jednak nie jestem przekonany co do winy sterowników.