Monitor LCD W2003WSV mruga

Witam, mam pewien problem… Otóż 31.01.08 mój ojciec zakupił monitor LCD W2003WSV. Na początku nie sprawiał on żadnych problemów jednak po około 3-4 miesiącach zaczął mrugać ,z dnia na dzień coraz bardziej. Oddałem go więc do reklamacji dnia 19.06.08. 02.07.08 otrzymałem go z powrotem, jednak po kilku dniach znowu zaczął lekko mrugać, nie miałem już nawet ochoty go reklamować więc leżał w pudle. ostatnio sobie o nim znowu przypomniałem , podłączyłem, odinstalowałem sterowniki do poprzedniego monitora i zainstalowałem nowe. Jednak monitor czasami mruga raz na jakiś czas, a innym razem tuż po włączeniu zmienia kolor non stop co kilka sec albo częściej (kolor żółtawy). Nie w części monitora a cały obraz staje się żółtawy. Po prostu nie da się przy takim czymś wysiedzieć. Odłączyłem więc monitor i zawiozłem do serwisu w sklepie w którym go kupiłem. Jeden z panów podłączył go do swojego komputera i nie zauważył żadnego mrugania, poprosiłem go więc aby miał go podłączonego przez pół h a ja w tym czasie zrobiłem zakupy i… nic, monitor nie mrugnął ani razu. Serwisant zasugerował ,że może to być wina kabli, więc przyniosłem monitor do domu, podłączyłem z kablami pożyczonymi od kolegi i to samo. U mnie mruga dalej. Mogę jeszcze tylko powiedzieć, że w między czasie wymieniałem kartę graficzną z GF7300GS 256mb (spalił się kondensator) na GF8600GT 256mb więc raczej nie jest to wina karty graficznej, a na 2 monitorze LG700S gram do tej pory i ani razu mi nigdy nie mrugnął. Kolega uważa że może to być spowodowane przez zbyt słaby zasilacz (350W) i powinienem kupić mocniejszy, no ale przecież nie będę wydawał ponad 150zł na zasilacz który może problemu NIE rozwiązać ;). Pisałem maila na help@iiyama.pl ale odpisali mi że mam go mieć podłączonego przez tydzień bo coś tam musi się ustawić, jednak tydzień minął a monitor jak mrugał tak mruga. Liczę na szybką odpowiedź i mam nadzieję ,że problem będę w stanie rozwiązać sam w domu :slight_smile:

Dziękuję i pozdrawiam.

Oto mój sprzęt:

Procesor: AMD Athlon 64 x2 Dual Core 3800+

1.5GB Ramu ddr2 667

Dysk: Samsung 250GB Sata

Karta graficzna: Geforce 8600 GT 256mb

System: Windows XP Professional z Service Packiem 2, to nie jest wersja pod 64bitowe procesory

Zasilacz: Mode Com Model No.: MC-350ATX 2.0 PFC

zasilacz masz słaby, ale to raczej nie on powoduje problemy z monitorem.

może to wina systemu operacyjnego - spróbuj zainstalować np. ubuntu, aby sprawdzić czy to wina windowsa (jego sterowników).

Pakla , pobierz i zainstaluj ForceWare 163.75.

Przed instalacją powyższego sterownika, odinstaluj najpierw poprzedni (START -> Panel sterowania -> Dodaj/Usuń programy -> NVIDIA DISPLAY DRIVERS /usuń/). Dodatkowo użyj programu Driver Cleaner, aby usunąć pozostałości po sterownikach.

Po instalacji powyższego sterownika i ponownym uruchomieniu komputera, zainstaluj koniecznie najnowsze biblioteki DirectX 9.0c (Instrukcja instalacji bibliotek DirectX 9.0c).

Jeżeli to nie pomoże, to wyciągnij kartę graficzną, przedmuchaj port, włóż kartę z powrotem.

Jakim przewodem łączysz kartę graficzną z monitorem ? D-Sub, czy DVI ? Jeżeli DVI, to spróbuj D-Sub i na odwrót.

Głupoty piszesz bartisz. Zasilacz ma bardzo dobry i w zupełności wystarczający dla tego sprzętu.

Pakla , pokręciłeś coś z modelem monitora chyba. Napisz jeszcze raz model monitora i ile ma cali.

Hmmm wina sterowników to na pewno nie jest ponieważ w między czasie komputer przeszedł chyba 2 formaty więc sterowniki instalowałem najnowsze od razu, direct x także instalowałem po formacie wersja 9.0c. Co do kabla to nie wiem, taka niebieska wtyczka , a na kablu jest zgrubienie z jednej strony (z tej, z której podłączony jest do monitora). Natomiast karta graficzna jest czyściutka i nowiutka ledwo z pudełka wyciągnięta więc raczej to nie to (tym bardziej że na starej było to samo). Czekam na dalsze propozycje.

Tutaj może być problem, dlatego sugeruję, abyś zainstalował starszą wersję sterowników (163.75) według instrukcji podanej przez mnie. Nie napisałem tego od parady.

Przewód z niebieską wtyczką to przewód D-Sub.

Monitor ma gniazdo na przewód DVI ? (gniazdo szersze od gniazda D-Sub i przeważnie białe).

Jeżeli posiada gniazdo DVI, to pożycz od kogoś przewód DVI i sprawdź, czy problem nadal występuje.

Niestety tylko jedno wejście jest z tyłu więc musiałbym zobaczyć z tymi sterownikami. Zabieram się więc za ściąganie jednak nie jestem przekonany co do winy sterowników.