Monitor LCD z DVI czy D-SUB

(system) #1

Mam zamiar kupić monitor LCD firmy LG.

Monitor 19" ma złącze DVI, cena 735 zł

Monitor 22" ma złącze D-SUB, cena 830 zł :slight_smile: monitor 22" ze złączem DVI kosztuje 1000 zł a tyle nie mam :o

Wiem że złącze DVI jest nowsze (cyfrowe)

Chodzi mi głównie czy jest różnica obrazu monitora podłączonego przez DVI a D-SUB ???

I czy karta graficzna będzie wolniej chodziła w grach przy 22" monitorze (ponieważ ma większą rozdzielczość) ???

Moja karta GeForce PCI-E 8600GT Asus :smiley:

Z góry dziękuje za POMOC :slight_smile:

(Luz14) #2

Ja mam LG 1953S ze złączem D-SUB, kontrast 5000:1 i śmiga, aż miło, w porównaniu do monitorów moich kolegów z wejściem DVI.

Zawsze idzie kupić przejściówkę, ale jak ona wpływa na jakość to już nie wiem.

(Kylek) #3

Na monitorach ze złączem DVI obraz jest trochę lepszej jakości (ostrzejszy przede wszystkim), ale jeżeli karta graficzna generuje ładny obraz i monitor ma dużą jakość wyświetlania, to nie zauważysz kolosalnej różnicy między DVI a D-Sub.

Jeżeli chodzi o płynność gier, to na pewno na monitorze 22" będzie ona niższa, pod warunkiem oczywiście, że będziesz grał w rozdzielczości sugerowanej dla monitora. GeForce 8600 GT to bardzo dobra karta i myślę, że wydajność spadnie tylko w przypadku najnowszych gier. Jeżeli będziesz grał w niższej rozdzielczości, to płynność pozostanie bez zmian, tyle tylko, że krawędzie obiektów będą trochę postrzępione…

(Żółta`Ciżemka) #4

a ten monitor jakie ma złącze?]

http://www.komputronik.pl/Monitory_LCD/ … ,id,35814/

(Luz14) #5

DVI i D-SUB wyraźnie jest napisane w parametrach :wink:

(Żółta`Ciżemka) #6

a to dobrze . Soryy nie zauważyłem #-o