Monitor LCD - zbyt jaskrawe kolory

Witam. Mam problem z monitorem LCD Samsung Syncmaster 2023nw. Otóż nagle kolor czerwony stał się niemiłosiernie ostry. Na jego intensywnosc nie ma wplywu jasnosc i kontrast.

Co jest tego przyczyną?

Jak usunąć usterkę?

Ustawienia monitora przywróciłem do domyślnych i nic nie pomogło. Kolory są ustawione niby standardowo a jednak ten czerwony (i zolty chyba tez) jest strasznie mocny i razi oczy.

Próbowałem też tzw. twardego resetu.

Dodatkowe moje spostrzeżenia:

  • Wszystkie kolory są jakby zbyt jaskrawe.

  • Problem pojawia się chwilę po zalogowaniu. (sprawdzalem na przykladzie ikonki Firefoxa na pasku. Najpierw po zalogoaniu byla normalna a za chwile (moze 1-2 sek.) stala sie zbyt jaskrawa. )

  • Niedawno zmienialem sterowniki do karty graficznej ale wszystko było dobrze aż do dziś. Po prostu nagle kolory stały się fatalne;/

Proszę o pomoc.

Hej,

Spróbuj uruchomić komputer w trybie awaryjnym - czy w nim też są zbyt jaskrawe kolory?? Jeśli nie, to na pewno wina w sterownikach graficznych i ich ustawieniach.

:arrow: Czy masz w sterownikach ustawioną głębię cyfrową koloru lub poziom Gammy?? A może dynamiczne poprawianie kontrastu??

Pozdrawiam,

Dimatheus

jaką masz karte graficzną? myślę że problem lezy w panelu sterowania kartą graficzną i to bedzie raczej poświata cyfrowa. sprawdź

wszedlem w panel sterowania nVidii i ustawilem poswiate cyforwa na nizszy poziom(okolo 50%), pomoglo. Jest dobrze.

Ale chwile(2 sekundy) po uruchomieniu systemu i zalogowaniu uzytkownika jaskrawosc zmienia sie z bardzo bladej na taką, jak poprawilem w panelu nVidii.

Nie przeszkadza mi to ale czy to normalne?

sterownik

W monitorze ustaw ustawienia fabryczne. I zresetuj ustawienia obrazu w programach do korekcji obrazu

Dziekuje serdecznie za sterownik. A moglby ktos podac przykladowy program do korekcji?:slight_smile: Chodzi o nazwę:P

Hej,

Tak, zupełnie normalne. Najpierw ładują się sterowniki, a później ich profile.

Na przykład Tester Monitora 2.0.1.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Chodziło mi bardziej o panel kontrolny NV i programy która rozjaśniają korygują ostrość nasycenie barw.