Monitor LCD

Witam! Chcę kupić monitor LCD, jednakże ich mnogośc na rynku wprawia mnie w osłupienie. Na co powinienem zwrócić uwagę podczas wyboru? Co jest ważne a co mniej? No i jaką firmę polecacie? Monitor do około 1200 zł. Dzieki i pozdrawiam :mrgreen:

najważniejszy jest czas reakcji :slight_smile: 12ms wystarczy w zupełności

kolejną ważną sprawą są kąty: idealne to 170 - 170 więc kup coś najbardziej temu zbliżone…

zwróć uwagę na kontrast no i markę oczywiście!

kup coś z iiyama albo Belinea czy Samsung

Oto przegląd paneli LCD

http://benchmark.pl/r.php?file=http://b … 1932S.html

http://www.exbit.pl/index.php?nav=2&tid=756

A do czego ten monitor ma być używany i ile ma mieć cali (pewnie 17 :smiley: )

Polecam -> Beline 101720, monitor naprawdę bardzo dobry, napewno Cię nie zawiedzie i bedziesz zadowolony w 100%, firma także bardzo solidna (ja posiadam ten i jestem bardzo zadowolony :slight_smile: )

17" Samsung SyncMaster 730BF- główną zaletą tego moniaka jest jego ultra krótki czas rekacji (4ms), ale to i tak już Ci nie zrobi różnicy, bo tego już nie widzisz poniżej 12ms :stuck_out_tongue:

17" Samsung Sync Master 740N silver (bez pivota)- gdybyś na tego sięzdecydował tez nie było by źle ;PPP

A jeżeli to Cię nie przekonuje to możesz napisać do mnie na PW, wynajdę Ci jeszcze więcej :smiley: :mrgreen:

Najlepiej monitor z matrycą MVA na dopalaczu, tylko obawiam się, że za 1200 zł nie kupisz takiego. Przejrzyj forum mva.pl. Pozdrawiam

Ten monitor jest naprawde calkiem do rzeczy :slight_smile: Idealne kąty, czas dostępu na poziomie 8 ms, posiada zlacze DVI (a tak w ogole to co to jest? :lol: ), calkiem dobry kontrast, no i cena mnie zadowala. :mrgreen: Czy sądzicie, że to byłby dobry wybór? A jeżeli nie, to dlaczego.

Ja mam Beline-e 19", i jestem bardzo zadowlony :slight_smile: 9 ms reakcji :PPP

Ja mam Samsunga 730BF 17" jestem bardzo zadowolony.

Jeśli o firme chodzi to:

  1. Eizo <–“Mercedes wśród monitorów LCD”

  2. Samsung <-- Znakomita firma, dobre matryce

  3. Belinea <-- Jest po Samsungu gdyż z tego co wiem stosuje matryce od gorszej firmy, a dopiero w droższych modelach (1800zl) Belinea stosuje matryce Samsunga

O iiyama nic nie powiem, bo nie miałem kontaktu, ale słyszałem że bardzo dobra firma, np w Prolinie bardzo ją polecaja,

Musisz patrzeć na czas reakcji (jeśli chcesz odglądać filmy, grac w gry to monitor z 25ms odpada) Jasność, Kontrast i kąty nachylenia.

pzdr

Każdy chwali swoje :stuck_out_tongue: ;] Prawda jest taka, że Belinea i samsung sa na tym samym poziomie, a nawet belinea citutke wygrywa, bo ma o wiele wiekszy staż na rynku monitorów :stuck_out_tongue:

Tak :roll: A gdzieś ty to kolego wyczytał, belinea nie może sobie pozwolić na składaka, po za tym na rynku są dwa rodzaje powrzechnie używanych matryc, TN i MVA z czego ta druga charakteryzuje się ciutke szybszym czasem rekacji i lepszym odwzrorowanie koloru czarnego. Obie firmy robią monitory w tych dwóch satnadartach, nie ma tutaj z dużej rozbierzności względem materiałów wykonania, ponieważ odbydwie stosują praktycznie tę samą technologię.

PS.

Matryce PVA wychodzą powoli z użytku z powodu długiego czasu reakcji :slight_smile:

Powiedzieli mi tak w proline…