Monitor LCD

(Pawela85) #1

witam wszystkich chcialem sie dowiedziec czym najlepiej czyscic monitor LCD. bo teraz zauwazylem na swoim ze mam takie ciemnie miejsca jakby ktos palcami chcwycil i juz tak zostalo. Probowalem to wyczyscic szmatka z woda ale to nic nie pomaga, czy moze to byc jakies uszkodzenie ?? czy moze trzeba uzyc jakichs srodków typu pianka cy inne spraye ?? prosze o pomoc !

(Dew Z) #2

Wodą ??? Monitory LCD należy czyścić delikatną ściereczką i środkami do tego przeznaczonymi (pianki do monitorów LCD itp.). Nigdy zwykłymi piankami do monitorów CRT ponieważ one zawierają alkohol. Wodą też nie wolno !!

(Pawela85) #3

ok ale czy te ciemnie miejsca jakie mam na ekranie moga to byc uszkodzenia ?? czy powinno zejsc po uzyciu tych srodków ?

(Dew Z) #4

Te ciemne miejsca to raczej plamy po Twoich “środkach czyszczących”. Radziłbym to szybko wyczyscić pianką, ale i tak się namęczysz zanim zejdzie…

(Pawela85) #5

nie wazne kiedy, wazne zeby woogole zeszlo !!

(Z35ikr) #6

tak co doczyszczenia… dlaczego nie woda???

http://www.mva.pl/forum/viewtopic.php?t=29 :?

(Pawela85) #7

JA PROBOWAłEM JUZ CHYBA WSZYSTKIEGO DO TEJ PORY OPROCZ TYCH CHUSTECZEK CO TONIBY SA DO LCD I NIC NIE POMAGA DALEJ MAM TAKIE CIEMNIE MIEJSCA !!

(Dew Z) #8

Woda ??? Chyba pogrzało ludzi… Powodzenia !!

(Pawela85) #9

i ja tez nie jestem za tym zeby takie delikatne urzadzenia czyscic woda !!

(Koks497) #10

Dew.Z to chyba tobie sie cos pomylilo :roll: .

Woda jak najbardziej mozna czyscic monitory LCD .

(Pawela85) #11

a mnie juz zaczynaja wkurzac te plamy !!

(Bażant) #12

Przejedź delikatnie paznokciem, sprawdź czy to jest brud. Może są to wadliwe pixele, jeżeli tak to ich niestety nie wyczyścisz :stuck_out_tongue: Jaki monitor, ile go masz?

(Pawela85) #13

to jest monitor Siemens 17" i jest nowy tzn ma 4-5 miesiecy

(system) #14

Heh, u mnie jest podobnie. Mam ViewSonic VE710b i na tym CZARNYM KAWAŁKU PLASTIKU (czy czymś podobnym) mam takie szare plamy. Jest to wkurzające.

Jak naprawde jest z tą wodą lub innymi środkami czyszczącymi?

(Bażant) #15

:?:

(Pawela85) #16

to chyba faktycznie cos nie tak jest z tym moim ekranem bo ilez mozna czyscic wilgotna szmatka w jednym miejscu, zaraz wytre dziure a i tak nie zejdzie !!

(Z35ikr) #17

kolego Dew.Z napisz dlaczego nie -woda… może ludzie o czymś nie wiedzą a nie że ich “pogrzało”…

no chyba że to tajne i tylko wojsko amerykańskie i Ty to wiesz :mrgreen: