Monitor LCD

witam wszystkich chcialem sie dowiedziec czym najlepiej czyscic monitor LCD. bo teraz zauwazylem na swoim ze mam takie ciemnie miejsca jakby ktos palcami chcwycil i juz tak zostalo. Probowalem to wyczyscic szmatka z woda ale to nic nie pomaga, czy moze to byc jakies uszkodzenie ?? czy moze trzeba uzyc jakichs srodków typu pianka cy inne spraye ?? prosze o pomoc !

Wodą ??? Monitory LCD należy czyścić delikatną ściereczką i środkami do tego przeznaczonymi (pianki do monitorów LCD itp.). Nigdy zwykłymi piankami do monitorów CRT ponieważ one zawierają alkohol. Wodą też nie wolno !!

ok ale czy te ciemnie miejsca jakie mam na ekranie moga to byc uszkodzenia ?? czy powinno zejsc po uzyciu tych srodków ?

Te ciemne miejsca to raczej plamy po Twoich “środkach czyszczących”. Radziłbym to szybko wyczyscić pianką, ale i tak się namęczysz zanim zejdzie…

nie wazne kiedy, wazne zeby woogole zeszlo !!

tak co doczyszczenia… dlaczego nie woda???

http://www.mva.pl/forum/viewtopic.php?t=29 :?

JA PROBOWAłEM JUZ CHYBA WSZYSTKIEGO DO TEJ PORY OPROCZ TYCH CHUSTECZEK CO TONIBY SA DO LCD I NIC NIE POMAGA DALEJ MAM TAKIE CIEMNIE MIEJSCA !!

Woda ??? Chyba pogrzało ludzi… Powodzenia !!

i ja tez nie jestem za tym zeby takie delikatne urzadzenia czyscic woda !!

Dew.Z to chyba tobie sie cos pomylilo :roll: .

Woda jak najbardziej mozna czyscic monitory LCD .

a mnie juz zaczynaja wkurzac te plamy !!

Przejedź delikatnie paznokciem, sprawdź czy to jest brud. Może są to wadliwe pixele, jeżeli tak to ich niestety nie wyczyścisz :stuck_out_tongue: Jaki monitor, ile go masz?

to jest monitor Siemens 17" i jest nowy tzn ma 4-5 miesiecy

Heh, u mnie jest podobnie. Mam ViewSonic VE710b i na tym CZARNYM KAWAŁKU PLASTIKU (czy czymś podobnym) mam takie szare plamy. Jest to wkurzające.

Jak naprawde jest z tą wodą lub innymi środkami czyszczącymi?

:?:

to chyba faktycznie cos nie tak jest z tym moim ekranem bo ilez mozna czyscic wilgotna szmatka w jednym miejscu, zaraz wytre dziure a i tak nie zejdzie !!

kolego Dew.Z napisz dlaczego nie -woda… może ludzie o czymś nie wiedzą a nie że ich “pogrzało”…

no chyba że to tajne i tylko wojsko amerykańskie i Ty to wiesz :mrgreen: