Monitor LED - góra ciemniejsza, dół jaśniejszy

Witam,

Wczoraj kupiłem sobie tani monitor LED LG 22EN33S. Mój problem polega na tym, że na dole obraz jest jaśniejszy, zaś na gorze ciemniejszy. Eksperymentowałem z różnymi kątami nachylenia i nic  :frowning:

Dowód: 

  • Oryginał: Link
  • Tak mniej więcej wygląda to u mnie: Link

Zdjęcie było robione moją Lumią w ciemnym pomieszczeniu; w rzeczywistości te różnice nie są aż tak wielkie jak na zdjęciu, jednak i tak są widoczne. Zdaję sobie sprawę, że mógłbym oddać ten monitor na gwarancję, ale jak już wspominałem jest to raczej jeden z tańszych monitorów, więc podejrzewam, że taki problem występuje we wszystkich modelach. 

Szukam jakiegoś rozwiązania softwarowego np. programu, w którym można rozjaśniać/ściemniać jakąś część ekranu na zasadzie gradientu. 

 

 

Uroki tanich LED-ów. Możesz reklamować, na benchmarku był już ktoś kto oddał bodajże benQ na gwarancje i wymienili na nowy bez tej wady.

Kupiłem ostatnią sztukę w sklepie, więc jeśli oddam na gwarancję to z pewnością dłuuuugo poczekam na wymianę. Z tego co widzę po filmach z tym monitorem to chyba wszystkie mają taką wadę:

link1

link2

Naprawdę nikt nie zna programu, który by potrafił zmieniać jasność dla danej części ekranu?

 

 

No chyba jeszcze takowego nikt nie napisał.

 

To problem raczej sprzętowy, czyli słabej jakości podświetlanie matrycy lub uszkodzone?

Wydaje mi się, że problem nie tkwi w podświetleniu matrycy, tylko w słabych kątach widzenia.

Ciekaw jestem czy trudno byłoby taki “program” napisać.

Czyli, może ten typ tak ma i trzeba się z tym pogodzić.

 

Ewentualnie zabawa w ustawienia i dobrać najlepsze.

Jak było napisane, i stawiam jak koledzy, winna matrycy i podświetlenia diodami led.

Zresztą w internecie na ten temat jest sporo tematów.