Monitor LED - góra ciemniejsza, dół jaśniejszy

(Mr Scresh) #1

Witam,

Wczoraj kupiłem sobie tani monitor LED LG 22EN33S. Mój problem polega na tym, że na dole obraz jest jaśniejszy, zaś na gorze ciemniejszy. Eksperymentowałem z różnymi kątami nachylenia i nic  :frowning:

Dowód: 

• Oryginał: Link
  • Tak mniej więcej wygląda to u mnie: Link

Zdjęcie było robione moją Lumią w ciemnym pomieszczeniu; w rzeczywistości te różnice nie są aż tak wielkie jak na zdjęciu, jednak i tak są widoczne. Zdaję sobie sprawę, że mógłbym oddać ten monitor na gwarancję, ale jak już wspominałem jest to raczej jeden z tańszych monitorów, więc podejrzewam, że taki problem występuje we wszystkich modelach. 

Szukam jakiegoś rozwiązania softwarowego np. programu, w którym można rozjaśniać/ściemniać jakąś część ekranu na zasadzie gradientu. 

(Longhorn2009) #2

Uroki tanich LED-ów. Możesz reklamować, na benchmarku był już ktoś kto oddał bodajże benQ na gwarancje i wymienili na nowy bez tej wady.

(Mr Scresh) #3

Kupiłem ostatnią sztukę w sklepie, więc jeśli oddam na gwarancję to z pewnością dłuuuugo poczekam na wymianę. Z tego co widzę po filmach z tym monitorem to chyba wszystkie mają taką wadę:

link1

link2

Naprawdę nikt nie zna programu, który by potrafił zmieniać jasność dla danej części ekranu?

(JNJN) #4

No chyba jeszcze takowego nikt nie napisał.

To problem raczej sprzętowy, czyli słabej jakości podświetlanie matrycy lub uszkodzone?

(Mr Scresh) #5

Wydaje mi się, że problem nie tkwi w podświetleniu matrycy, tylko w słabych kątach widzenia.

Ciekaw jestem czy trudno byłoby taki “program” napisać.

(JNJN) #6

Czyli, może ten typ tak ma i trzeba się z tym pogodzić.

Ewentualnie zabawa w ustawienia i dobrać najlepsze.

(dolar444) #7

Jak było napisane, i stawiam jak koledzy, winna matrycy i podświetlenia diodami led.

Zresztą w internecie na ten temat jest sporo tematów.