Monitor LED IPS 23/24 cale za 1000zł

Witam.

Jaki wybrać monitor za około 1000zł, co w tej cenie najlepiej wybrać z matrycą IPS i podświetleniem LED 23/24 cale.

Zastosowanie do wszystkiego :slight_smile:

Nie jest to mała suma pieniędzy i chciałbym wiedzieć co polecacie z dobrym podswietleniem,reakcją,jasnością,kontrasem … ale to oczywiste.

Wiem że jest masa tego w google ale nie chciałbym sie zawieść.

Dzięki.

Hej,

a więc:

  1. warty grzechu jest: ASUS PS238q (matryca IPS, odwzorowanie kolorow sRGB, PIVOT, hub USB, dwa obrazy na jednym ekranie z dwóch źródeł, np. VGA, DVI lub HDMI)

http://www.skynet.pl/monitor-asus-24-le … -1080.html

  1. lub monitor z TV: LG M2482D-PZ (parametry podobne jak wyżej, BRAK: odwzorowanie kolorow sRGB, PIVOT, hub USB, dwa obrazy na jednym ekranie z dwóch źródeł, np. VGA, DVI lub HDMI)

zwróć uwagę na szybkość matrycy przy IPS (lub podobnych) musi mieć 5 ms - wtedy dobrze ogląda się filmy i gra

pozdrawiam

PS. w razie pytań pisz

Mam pytanie co do kontrastu - w niektórych modelach jest kontrast 1000:1 i dynamiczny 5 000 000:1 lub 10 000 000:1 nie rozumiem tego i czy jest duża różnica. też jeśli chodzi o jasność 250-400 cd/m2 i odświerzanie ekranu 120hz, i 10-bitowe kolory

Brałem tego LG pod uwagę. (nie wiem dlaczego ale ja zwykle mam zaufanie do Samsunga :wink:

Dodane 16.06.2013 (N) 20:39

Też jeśli chodzi o matrycę LG - MVA a IPS ?

Więc pracowałem na dokładnie takim ASUSie (obecnie mam ASUS PB278Q 2560x1440) i miałem LG w testach u kolegi, oba spełniają moje wymagania, tzn. duże kąty widzenia, rewelacyjny obraz (ASUS, LG), doskonałe odwzorowanie kolorów (ASUS)

ASUS ma 10bit głębię kolorów, tzn. że “teoretycznie” odwzorowuje wszystkie barwy z zakresu sRGB (czyli będą z niego zadowoleni graficy), ma dość szybką matrycę (zadowoleni gracze), natomiast LG ma trochę słabsze parametry odwzorowania kolorów

ale ma TV. Ja osobiście nie używam monitora do oglądania typowej TV (tzn. tunera DVB-T), wolę albo na stronie coś małego uruchomić lub używać typowego telewizora wielkoformatowego.

Zwróć również uwagę, że jeśli chodzi o użytkowanie monitora to coraz częściej używa się go do oglądania zdjęć (a tu ASUS ma dużą przewagę).

Również zapraszam do testów i opisów na YouTube. Osobiście gdybym miał polecić to raczej ASUS. A co do Samsunga, mają fajne monitory, dobre matryce (sami je robią), dobre parametry, ale ceny mają dużo wyższe.

A jeśli chodzi o 120Hz to raczej nie matryce typu IPS, raczej TN z poprawionymi kątami widzenia - ale to tylko wybór dla rasowych graczy, których wyświetlanie obrazu musi być super szybkie.

pozdrawiam

Wielkie dzięki, ale Asus PA238Q mi nie odpowiada.

Propozycje innych osób ?

a może http://proline.pl/?p=IIY+X2377HDS-B1 ?!

a i warto obejrzeć

Ciekawsza propozycja :slight_smile:

A coś od Eizo albo NEC ?

Za 1000 PLN? Zapomnij. Dołóż ze 300 to może coś znajdziesz.

Coś takiego jeszcze wchodzi w grę: Dell 23 LED U2312HM IPS lub Dell U2412M.

Witam

Tak jak kolega powyżej napisał do 1000 zł żeby dostać monitor NEC będzie problem ale jak już dołożysz ok 300 zł możesz już coś dla siebie poszukać. Poszperałem trochę i znalazłem dość ciekawy Monitor NEC za ok 1300zł

Pozdrawiam i życzę udanych zakupów :wink:

Polecam monitor Samsung

TN , 5 ms podziękował

interesuje mnie IPS