Monitor LG 29UM68-P i Radeon R9 270

Witam, przymierzam się do zakupu monitora, zainteresował mnie LG 29UM68-P https://www.morele.net/monitor-lg-29um68-p-859976/. Aktualnie mój blaszak to I5 2500K, 8gb ram i karta graficzna Sapphire Radeon R9 270. Czy kupno takiego monitora znacząco wpłynie na komfort gry/pracy/użytkownia biorąc pod uwagę mój sprzęt? Przyznaję bez bólu, chociaż to zapewne widać po tym poście, że wiedzę na tym polu mam żadną, ale wyszedłem z założenia, że większa rozdziałka (aktualnie mam 1400x900, 19 calowego ACER’a) może wpłynąć na wydajność. Zaznaczam, że nie interesuje mnie gra na ULTRA detalach w każdym nowym tytule, bo gram naprawdę sporadycznie - głównie przez pracę, ostatnią grą jaką kupiłem był Dying Light.

 

Poprzez komfort rozumiem możliwość bezproblemowego oglądania filmów w HD, odpalenie sobie od czasu do czasu jakieś gierki na ~średnich ustawieniach bez spadku FPS’ów.

 

Generalizując: Czy jak kupię nowszy monitor to czy mój sprzęt może nie wyrobić z taką rozdziałką i będę odczuwał tylko dyskomfort? Przy okazji przesiadał się ktoś kiedyś na monitor widescreen? Podziel się odczuciami, będę wdzięczny. 

 

Proszę o wyrozumiałość i oczywiście o rozwianie wątpliwości.

Wydajność zleci o połowę przy tym monitorze.

Dzięki @DiamondBack za odpowiedź :)