Monitor LG Flatron ez T710BH-nie włącza się

Mam problem z w/w monitorem. Nie wiem czy padł na dobre, w każdym razie nie daje żadnych oznak życia, tj. nie zapala się dioda.

Parę dni temu, w czasie kiedy miałam włączony komputer nagle zgasło światło na chwilę potem się zaraz zapaliło, komp sie wyłaczył i ponownie włączył, dzwoniłam nawet spytać czy coś się dzieje ze światłem w mieście, powiedziano mi, że była awaria ale już jest ok. Wszystko działało aż do dziś. Wyszłam na chwilę z pokoju, usłyszałam jakiś dziwny dźwięk a jak wróciłam to komp chodził, ale monitor był wyłączony i już w żaden sposób nie mogę go uruchomić. W Zakładzie Energetycznym powiedziano mi, że jeśli coś uległo uszkodzeniu to trzeba do nich napisać i pokryją koszty ( co prawda trwać to będzie ok. 3 tygodni), ale teraz nie chcę wyjść na wariatkę bo nie wiem na 100% czy to ewidentnie padł monitor, czy karta graficzna, czy czort wie co. Teraz piszę z laptopa. Bardzo proszę o odpowiedź.

Najlepiej będzie sprawdzić monitor na innym komputerze, a jak dalej nie będzie działać to chyba pozostaje serwis. Możesz także sprawdzić kable od monitora mój np. jest w takim stanie, że czasem lubi sam się odpiąć. :stuck_out_tongue:

Kable są w porządku, sprawdzałam, monitor nie reaguje na włączanie, komputer chodzi, sieć domowa działa. Mam tam ważną pracę, ale nie przewidziałam zgonu monitora i nie udostepniłam jej. Kompletnie nie wiem co teraz robić, sprawdzić na innym kompie nie mam możliwości, a co to da jeśli w ogóle po włączeniu do gniazdka przy wypiętym kablu z PC też nie ma żadnej reakcji? Chyba powinna się zapalić dioda, a niestety nie świeci. Jedynie mam pytanie - czy można by było podpiąć go do laptopa?