Monitor LG L1919s nie włącza się

mam problem z monitorem LG FLATRON L1919S ponieważ nie włącza się , bo podłączeniu zasilania nie kiedy zapala się zielona lampka i znika i nic dalej się nie dzieje, gwarancja się już skończyła . Kupiłem już nowy ale chciałbym ten stary naprawić prosze o pomoc

lampid , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Bardzo często puchną kondensatory w zasilaczu. Jeśli sprawdzisz i tak jest to po wymianie będzie hulać.

kondensatory wyglądają na dobre

Zasilacz powinien dawać 12 V i 5 V na wyjściu. Jesli tak nie jest to padła przetwornica. Aby mieć pewność, że winna jest przetwornica to odłączamy ją od reszty elektroniki i obciążamy żarówką.

Mozliwe przyczyny to wg malejącego prawdopodobieństwa usterki: kondensatory filtrujące napięcia wyjściowe (czasem optycznie mogą wyglądac dobrze ale mają upływność), kondensator oraz dioda zenera z rezystorkiem koło scalaczka rozruchu, dioda Schotkiego.

Kilka takich i podobnych zasilaczy naprawiłem wymieniająć wszystkie kondensatory w liniach 5 V i 12 V oraz te przy scalaku rozruchu.

u mnie był ten sam problem, jeden z kondensatorów był prawie niewidocznie spuchnięty o nr. 1000uF16v więc go wymieniłem na japoński ze starego monitora siemens i hula jak trzeba :slight_smile: