Monitor LG W2252V + laptop=problemy

Witam

Zmieniłem system z Windows7 na Xp i mam problem …

Monitor podpięty po hdmi do laptopa.

W panelu Nvidia w “Konfigurowanie wielu monitorów” widzę swój monitor ale gdy dam żeby był jako głowny czy też dual view niby próbuje się przełaczyć dioda pali sie na niebiesko ale wraca wszystko do ustawień fabrycznych…

Jedynie aby zaświecił obraz na monitorze muszę robić konfigurację wielu monitorów w dual view i dopiero poźniej przełączyć Monitor na główny.

Problem polega na tym że chciałbym monitor wyłączyć a komputer żeby sobie dalej chodził … ale jak to robię komputer się resetuje odrazu … możliwe że dostaje wtedy BSOD.

Po takim resecie, muszę procedurę powtarzać abym miał obraz na monitorze.

Dodam że do monitora jest program forteManager i w nim ustawiłem aby Power Indicator był na off … czyli w skrócie aby przycisk on/off na monitorze nie włączał ani wyłaczał komputera.

Na Win7 nie miałem takich problemów … mogłem wyłączać monitor, zmieniać ekrany przez fn.

Dodam jeszcze że jak ustawie np żeby monitor się usypiał po 30 min, monitor przechodzi w stan uspienia i już go nie wybudzę tzn wybudza się ale obraz już nie wskakuje na monitor.

Z BSOD odczytałem to:

BugCheck 1000008E, {c0000005, b55392df, b8197b14, 0}

Probably caused by : nv4_mini.sys ( nv4_mini+c2df )

Followup: MachineOwner

A próbowałeś klonowanie obrazu? nv4 to plik związany ze sterami nvidii

Przy klonowaniu jak wyłączam monitor, laptop się restartuje odrazu a bardziej to jest BSOD … przed chwilą sprawdziłem i przybył jeden pliczek minidump.

Więc zapewne ten sam błąd.Pocieszeniem jest że obraz po restarcie/BSOD wskoczył odrazu na monitor.

No ale co tu zrobić żeby się nie resetował i wychodził z uspienia monitor ?

Podaj model grafiki i datę i wersję sterowników od grafiki.

Geforce 9500M GS + stery najnowsze

Wersja:

258.96 WHQL

Data wydania:

2010.07.19

Dodam że na poprzednich sterach (starszych było to samo)

Aha , PPM na Mój Komputer w menu start ->Właściwości->Zaawansowane klik na Ustawienia(Uruchamianie i Odzyskiwanie) i odhacz okienko przy ‘‘Automatycznie uruchom ponownie’’ Zastosuj i OK, doprowadź znowu do tego by komputer uległ automatycznemu restartowi co nie powinno nastąpić dzięki temu ustawieniu i będziesz miał teraz czas na spisanie dokładne informacji co powoduje błąd.

W sumie nie ruszyliśmy nic do przodu bo błąd jest cały czas ten sam co pisałem wczesniej kod błedu

Teraz zrobiłem foto:

P1010303.jpg

To teraz porównaj sobie ten kod błędu z tym co Ty spisałeś,ale nie o to chodzi , chodzi o to że w dużej mierze stawiał bym na problem ze sterownikiem grafiki lub samą grafiką , czy temperatury są w normie?

Kod jest taki sam .

Temperaury są w normie tak jak zawsze grafika 59-64 stopnie.

Grafika musi być dobra bo jak na Viscie i Win7 działa przełączanie obrazu pomiedzy lapkiem a monitorem normalnie ?

Sterowniki hmm ? na starszych było to samo jak i teraz na tych najnowszych.

System jest świeży dopiero co intalowałem… Jak macie jakieś pomysły jeszcze piszcie.

Kod nie jest taki sam bo Ty podałeś jakiś ‘‘1000008E’’ itd, a podstawowy prawidłowy kod tego błędu to 0x0000008E , no ale mniejsza z tym.

Odinstaluj te sterowniki z poziomu menedżera urządzeń , ręcznie folder Nvivdia tez usuń z program Files , zrestartuj system wedle wskazania systemu , przeczyść rejestr CCleaner’em i zobacz sterowniki Omega http://www.omegadrivers.net/index.php?o … &Itemid=90

Zrobiłem jak mówisz ale te stery są chyba nie do mojej karty…

po zainstalowaniu windows szukał sterownika VGA rozdzielczość najniższa.

Sprawdze jeszcze jakies starsze stery z stronki laptopvideo2go … jak będzie to samo, trzeba będzie instalować win7

Na stronie Omegi piszą że do tej karty , no ale cóż tak to jest z niecertyfikowanymi sterownikami. Wykonaj jeszcze raz to wszystko związane z odinstalowaniem sterownika i zobacz te http://www.nvidia.com/object/geforce_no … _beta.html

PS.

Które wersje już próbowałeś sterowników z tej strony http://www.nvidia.pl/Download/Find.aspx?lang=pl