Monitor miga, wyłącza się

witam mam problem chodzi mi o to, że monitor najpierw miga a później wyłącza się a komputer dalej chodzi i dopiero po ty jak docisnę kartę graficzna albo zresetuje

komputer to działa ponownie oraz przy tym miganie nie wyskakuje żaden komunikat np o złych lub starych sterownikach

P.s gdy po wyłączeniu Pc dotknę procesora (to pod chłodzeniem nie wiem jak się nazywa) jest gorące

Przede wszystkim wyczyść cały kurz odkurzaczem.

To pod chłodzeniem to też chłodzenie i nazywa się radiator. Gorący to pojęcie względne - parzy? Ściągnij wentylator i radiator z procesora i wyczyść do gładkiej powierzchni, nałóż pastę termoprzewodzącą co jest wskazane, ale nie konieczne. To samo możesz mieć z kartą graficzną bo może się tylko przegrzewa. Możliwe też że przegrzewa się lub kiedyś przegrzała się i szlag ją trafił (jakieś styki popękały i jak się grzeje to coś się rozłącza).

Powiem tak z radiatorem tak zrobię jak mi radzisz a co do karty graficznej to wczoraj była w servisie bo stary radioator na karcie graficznej uszkodził się i mam nowy od wczoraj a z tymi stykami to mam tak że gdzie przy wpinaniu karty są takie złote kreski (wiem że głupio to nazywam) i po jednej stronie do połowy jest czarne a z drugiej tak samo tylko w innym miejscu mówiłem o tym znajomemu który składał mi komputer i się troche na tym zna i on mówił że to tak każda karta ma

Więc oddaj ją ponownie na serwis.

Nie spotkałem się z tym, zawsze miałem złote lub złoto-srebrne z b.lekkimi ryskami co najwyżej - albo wyjechanie od wkładania albo przegrzane.

Dziś w ogóle nie chciał mi się ten monitor włączyć ale przemieniłem kości ram i karte podłączyłem i odłaczyłem, komputer dalem w pozycji poziomej i teraz pare godzin działa