Monitor mruga - dziwny problem

Witam, w domu mam 2 komputery; oto ich specyfikacja :

Procesor : AMD ATHLON XP 2500+ Barton

Grafa : ATI RADEON 9500 PRO

Płyta główna : ABIT NF7 2.0 +

Napędy : Liteon CDRW LTR-52327S + Liteon DVDRW 1653S

Dysk : ST3160215ACE 160 GB

Pamięci : 1GB (2 x 512 DC) ELIXIR

Obudowa : standard ATX -

OS : Windows XP PRO 32 bit

zasilacz 300W

  1. Pamięć DDR2 4GB 800MHZ OCZ REAPER

Zasilacz Corsair CMPSU-750TXEU 750W

[775] Procesor Intel Core 2 Duo E8400 3GHz 6MB BOX

Płyta ASUS P5E

[PCIE] 2 XKarta Radeon HD4870 Powercolor 512MB

[sATA2] Dysk Segate 500 gb

[ATX] Obudowa Sharkoon Rebel9 Eco Black

OS Windows Vista ultimate 64 bit

Pod zestawem 2) mam monitorem 17 cali ( stary crt) - śmiga bez zarzutów. (kupuje niedlugo nowego lcd btw)

Pod zestawem 1) mojej siostrze właśnie kupiłem nowego samsunga 943NW, który nie chce działać ze starszym sprzętem. Komp sie odpala, słysze xpka w głosnikach, a dioda monitora mruga :confused: Co śmieszne raz na jakis czassie załączy i dziala (!). Jak podlacze stara 17-ke pod starego kompa, to smiga. Oczywiscie samsung z nowym kompem tezsmiga bez zarzutów :slight_smile: Nie wiem gdzie szukac problemu, a chcialbym zeby siorce nowy monitor smigal pod starym kompem. jak ktos ma jakies sugestie to bede wdzieczny.

TIA

wg mnie problem tkwi w rozdzielczości ekranu lub odświeżaniu… spróbuj uruchomić kompa w trybie VGA a po uruchomieniu dopiero ustawić rozdzielczość!

a w ogóle coś się pokazuje przynajmniej ekran startowy ??

nic. jeśli włączysz monitor, ale kompa nie to bedziesz miał czarny obraz i migającą diode monitora. Ja tak mam nawet jak włącze kompa. Odpalam kompa,odpalam monitor - jest czarny obraz na monitorze i miga jego dioda.

Jeśli monitor jest podłączony przez DVI to spróbuj przez D-SUB

Jeśli monitor jest podłączony przez D-SUB to spróbuj przez DVI

Wyjmij i włóż ponownie grafikę do jej portu . Sprawdź w menu monitora czy bierze sygnał z prawidłowego złącza . Pamiętam że miałem taki przypadek na mojej starej 15’ i powodem była luźna grafika .

próbowałem; w obu przypadkach to samo.

ok. jutro wyjmę radeusza, wyczyszcze go porządnie (chociaz niedawno to robilem :P) i dam znac. Dzięki za zainteresowanie.

Dodane 06.07.2009 (Pn) 23:02

Witam ponownie,

Po wymianie radka na geforce’a 4 mx komp wstał, ale problem okazjonalnie powracał - raz na jakis czas nie było obrazu na monitorze. Po paru godzinach odziwo znów działał. Wczoraj padł i do dzisiaj nie ma obrazu. Rozkręciłem kompa, przeczysciłem wszystko i nic. Obejrzałem procka i nie wiem czy to nie jego wina. Jak włączam kompa to jest ten charakterystyczny pik, ale nie ma obrazu i miga djoda monitora. Zrobiłem prockowi zdjęcie w wysokiej rozdzielczości - obejrzyjcie go.

p1010926r.jpg

procesor przecież jest spalony, wymiana ale zanim to zrobisz trzeba przetestować pozostałe elementy pc…