Monitor nagle przestał działać - do naprawy?

Witam

Mam podpięte dwa monitory do komputera. Pracowałem dziś na obu. Po jakiś 3-4h jeden z nich nagle się wyłączył i za 5 sek włączył. (tak jakby prąd mu odciąć na chwilkę). Zrobił tak jeszcze z 10 razy aż w końcu totalnie padł. Wygląda to tak jakby w ogolę nie było zasilania. Sprawdziłem kabel zasilający, zamieniłem go nawet z drugim monitorem, jednak on jest w porządku. Nie wiem co mógłbym jeszcze zrobić. Chciałbym sprawdzić temperaturę w monitorze - może się przegrzał albo coś - ale to ciężkie chyba do wykonania. Nie mam sprzętu. Jakby to kogoś interesowało , monitor to : SAMSUNG SyncMaster 223BW.

dzieki z gory

Prawdopodobnie padł moduł zasilający w monitorze. Oddaj na gwarancje albo do naprawy.

PS: Teraz czasem pali się lampka przy Stand By. Jednak mimo wszystko nie mogę włączyć monitora. Czasem się włączy na 10 sekund i znowu tak jakby nie było prądu.

Ok dzięki. Orientujesz się może ile +/- taka naprawa? Czy wymiana tego modułu?

Wygląda to na padnięcie zasilacza w monitorze,mogłeś jeszcze dym zobaczyć i swąd poczuć,ja tak miałem ze starą pietnastką jak padła

Jak masz w domu lutownicę i choć ciut zdolności manualnych to radzę naprawić monitor samemu, koszty w tym wypadku będą niskie bo wystarczy że wymienisz kondensatory na płycie zasilania monitora. Jak oddasz monitor do serwisu producenta to pewnie trochę z ciebie zedrą (ile nie wiem zadzwoń zapytaj) ewentualnie jak masz jakiegoś znajomego elektronika to zrobi Ci monitor od ręki po kosztach przysłowiowej flaszki.

Nie rozumiem. Teraz monitor się włączył i działa już jakieś 15 min … Zaraz może i się wyłączy - ale czy to możliwe żeby działał tak długo mimo uszkodzonego modułu zasilającego/kondensatorów?

Tak to możliwe żeby tyle działał. Nie ma jednak żadnej gwaranci ile podziała i czy odpali następnym razem, więc trzeba go naprawić jak najszybciej.

Jak masz jakiegoś kolegę elektronika to powinien się zmieścić w cenie dobrego wina :wink: Naprawa w serwisie nie powinna przekroczyć 70 - 100zł

Problem podobny do twojego,TV też się nie włącza

W Warszawie zapraszamy do nas: http://monitor-serwis.pl.

Koszt naprawy 80 złotych, termin najprawdopodobniej jednogodzinny.