Monitor nie chce się włączyć

Mam problem z monitorem - włączam komputer, próbuje włączyć monitor włącznik diody zapala się na niebiesko(czyli tak powinno być) a następnie pokazuje się okno: Tryb cyfrowy OSZCZĘDNY zapala się żółta/pomarańczowa lampka na włączniku i wszystko gaśnie - oczywiście komputer zaczyna się uruchamiać tylko obrazu nie ma i świeci sie pomarańczowa lampka :shock: Po kilkunastu/kilkudziesięciu próbach udaje się wszystko uruchomić, ale jest to czasochłonne i bardzo męczące. Próbowałem odłączać monitor od komputera i ponownie włączać , dociskałem kable sądząc że coś z prądem, jednak to nic nie daje. Prosze o pomoc. Mój monitor to LG 20’ FLATRON L207WT

wyciągnij karte graficzna i ja wyczyść - styki. sprawdz wszystkie połączenia/kable/kondensatory na płycie gł. jak by było coś podejrzanego to daj znać. sprawdz czy masz dociśnięte kable na płycie gł.

Mówiąc szczerze, to trochę boje sie ruszać karty graficznej zeby jej jakoś nie uszkodzić, otworzyłem kompa dzisiaj trochę go wyczyściłem odkurzaczem, problem jednak nadal jest, teraz komp odpalił sie po 1h prób :-x