Monitor nie chce wyjśc ze stanu czuwania

Witam mam problem z monitorem lub z komputerem bo nie wiem do końca czyja to wina. Kilka miesięcy temu kupiłem monitor LG flatron E2251 i wszystko było dobrze aż do tej pory. Po kilku godzinach działania po prostu robi się czarny ekran i wyskakuje napis tryb tryb oszczędny co oznacza ze jest w trybie czuwania bo zawsze tak było ze jak ruszyłem myszką to znów się załączał a teraz ruszam myszką i nic dalej czarny ekran, tak samo jest jak na chwilę wyłączę monitor bo gdzieś idę przychodzę włączam go i znów jest chwilowy napis tryb oszczędny i czarny ekran ruszam myszką klikam coś na klawiaturze ale nic się nie dzieje, próbowałem odłączać kabel zasilania, odłączałem także ten kabel co łączy się z komputerem DVD-D (biały) podłączałem także te drugie wejscie D-SUB (niebieski) ale to samo jest . Jedyne co pomaga to restart kompa ale to tez chwilowo bo monitor po załadowaniu się kompa znów przechodzi w tryb czuwania. Dziwne jest to iż do tego monitora mam również podłączone PS3 przez hdmi i jak przełączam obraz na HDMI to ps3 działa bez zarzutów wszystko sie wyświetla przełączam na PC i znów tryb czuwania o co chodzi?? niby monitor sprawny bo hdmi dziala ale czemu wyskakuje tryb czuwania jak przełączam obraz na PC w monitorze? Odrazu mówię iż mam wyłączony wygaszacz ekranu, a komputer gdy monitor się wyłącza jest włączony bo słychać jak “chodzi”. czego może to być problem?

Z góry dzięki. :wink:

to bardziej wskazuje na coś z kartą graficzną, niż z monitorem (skoro monitor działa przy PS3)

Temperatury karty masz w normie? zasilacz dobrze dobrany do zestawu? W trybie awaryjnym też ci się tak dzieje?

to znaczy w trybie awaryjnym jeszcze nie sprawdzałem. Kartę mam dość starą Radeon 9950 128mb ale przez tyle miesięcy od kiedy mam ten monitor dawał radę to dlaczego akrutat teraz ma być cos nie tak, hmm. jesli chodzi o temperatury to raczej w normie jest ale piszę do was wieczorem więc jest chłodniej nie wiem jak jest w południe . zasilacz też jest dość stary ale też dawał radę.

1.Czy może mieć to coś wspólnego z temperaturą? może się coś przegrzało bo ostatnio było bardzo gorąco w mojej miejscowości a szczególnie w pokoju.

  1. czy może to raczej coś z monitorem jest nie tak?

Miałem kiedyś taki sam problem. Wina leżała po stronie zasiania w monitorze, więc usterka najczęściej nadająca się do naprawy, w rozsądnej cenie.