Monitor nie działa po podłączeniu kablem HDMI


(Kacper9zg) #1

Witam bardzo serdecznie.3 dni temu zakupiłem nowy monitor wraz z kablem HDMI. Gdy podłączam od komputera do monitora tym kablem monitor informuje mnie że wykrył kabel HDMI lecz jest brak sygnału.Patrzyłem w ustawieniach karty graficznej czy można przełączyć jakoś w tryb HDMI lecz nie znalazłem takiej opcji.Moja karta graficzna to geforce GTX 650.


(Marek Krakus) #2

Ustaw jeszcze w monitorze [ustawienia monitora] odtwarzanie przez HDMI.Tez tak miałem jak 1-szy raz podłączyłem nowy monitor


(Kacper9zg) #3

Niestety w ustawieniach monitora nie mogę znaleźć takiej opcji.Ale gdy podłączam monitor pod HDMI to wyświetla się że jest podłączone pod HDMI tylko brak sygnału.


(krch) #4

Spróbuj skorzystać z innego kabla, a jak to nie pomoże, to podaj na monitor sygnał z innego źródła niż komputer - pozwoli to wyeliminować wadliwy kabel lub uszkodzone wejście HDMI w monitorze.

pozdrawiam


(Kacper9zg) #5

Podłączyłem własnie kabel pod laptopa i wszystko działa idealnie.Problem musi tkwić w ustawieniach komputera.


(darek0107) #6

Wchodzisz w panel NVIDIA i tam będzie taka zakładka :konfiguracja wielu monitorów" - dalej sobie poradzisz. Na tej karcie nie może być pod HDMI podstawowy tylko jako drugi. Ustawisz sobie potem jako klon i będzie OK. Monitor musi być włączony żeby to zadziałało. Jak nie widzisz nic na monitorze to musisz go podłączyć dwoma kablami - tym zwykłym i HDMI. Procedura jest taka sama jak podłączanie kompa do telewizora.


(Tabexger) #7

A możesz podłączyć kompa np do jakiegoś telewizora ?


(Klaudia1540) #8

Witam, ja bym nim pieprznęła o ścianę, może pomoże, pozdrawiam. 


(Kacper9zg) #9

Gdy wchodzę w tą zakładkę konfiguracja wielu monitorów to żadnej opcji tam nie mogę wybrać wszystkie są po blokowane. 


(darek0107) #10

To znaczy że komputer nie widzi go, na odległość nie pomoże ci nikt chyba. Powinien go automatycznie wykryć. Może nie dociskasz wtyczki w gniazdku karty. Jak ją wpychasz to powinna tak cpyknąć. W kartach są takie gniazdka. Jak czujesz opór to nie znaczy że weszła go końca. Ja mam tak w lapku.

Ale ja nie rozumię. Masz monitor podłączony dwoma kablami że widzisz ten Panel ? Czy robisz to bez podłączenia tego monitora. Czy masz podłaczone dwa monitory?

Monitor musi być wpięty i właczony. Jak go nie widzi zresetuj kompa przy włączonym tym monitorze. Może go wtedy znajdzie.


(Kacper9zg) #11

Problem rozwiązany…banalnie nie widziałem wcześniej że mam drugie wejście HDMI w komputerze podłączyłem tam kabel i wszystko śmiga :slight_smile: Dziękuje za pomoc :slight_smile: Temat do zamknięcia