Monitor nie działa

Witam.

Mam taki problem że gdy uruchamiam komputer ( wiatraki działają ) monitor się nie włącza. Sprawdzałem to na 2 monitorach i nic. Restartowałem bios i nic…

Jest to nowa płyta główna ( kupiona na tej aukcji : http://www.allegro.pl/item803536662_ply … 128mb.html ), oczywiście dokupiłem do niej RAM 1 GB DDR-400 Mhz ( PC3200 ) i nigdy wcześniej nie miałem okazji jej sprawdzić. Co może być przyczyną ?

Poszukaj do niej manuala i posprawdzaj, czy jest dobrze przezworowana. Czy kupowałeś ją razem z procesorem?

Jeśli nie to sprawdź czy obsługuje na pewno twój procesor.

Czy masz pewność, że ram jest sprawny?

Jak wszystko sprawdzisz to spróbuj odpalić ją tylko z procesorem i jedną kością ramu - resztę odłącz. Zobacz czy bios startuje.

Płytę kupiłem razem z procesorem i chłodzeniem więc wszystko powinno działać, a co do RAMu to sprzedawca zapewniał mnie że jest on w 100 % sprawny. Co to jest manual :shock: :stuck_out_tongue: ?

Najpierw to sprawdź czy w BIOSie jest włączona zintegrowana karta graficzna.

nauczcie się czytać - przecież wyraźnie napisał, że monitor “nie załapuje” - jak ma mu się wyświetlić bios ?

wracając do tematu: moim zdaniem uszkodzona płyta główna - masz okazję posprawdzać poszczególne komponenty, tj. procesor, pamięć na innej płycie ?

to nie płyta główna tylko RAM - sprawdź czy masz dobrze podpięty RAM , jeśli tak to sprawdź te ramy na innym kompie albo spróbuj pożyczyć sprawne ramy od kolegi , koleżanki i podepnij do swojego komputera jak zadziałają i monitor sie obudzi to będziesz miał 100 procentową pewność by zainwestować w nowy RAM :slight_smile:

OK pójdę do kolegi i podepnę u niego ten RAM jak u niego nie będzie działać to zgłoszę reklamacje 8)

Jakby się coś jeszcze działo to będę pisał :wink:

ja miałem podobnie tylko że w laptopie i nawet jak podpinałem inne monitory to nic się nie działo choć dyski i cały lapek chodził , dopiero jak wymieniłem ram wszystko wróciło do normy :slight_smile:

napisałem, że być może płyta główna bo sam spotkałem się z takim przypadkiem 2 tygodnie temu chociaż też obstawiałem RAM :slight_smile:

tak na marginesie - warto mieć zainstalowanego “piszczka” :wink: - wiele potrafi - w moim diagnozowanym przypadku po włączeniu nie dawał głosu - uszkodzenie RAM daje kod dźwiękowy.

To znowu ja :wink: już wiem w czym tkwił problem. Potrzebny mi jest zasilacz 24 pin + taka 4 pinowa kosteczka ( :stuck_out_tongue_winking_eye: ) bo ten zasilacz co ja mam obecnie ma 24 piny ale nie ma tej 4 pinowej kosteczki.

Dzięki wszystkim :wink: