Monitor nie lubi się z komputerem - no signal detected (ale tylko czasami)

Witajcie!
Mój problem polega na uprzedzeniu jaką mój pecet ma do monitora. A mianowicie przy włączeniu komputera na ekranie wyświetla się standardowe “ASUS” i system się ładuje, po czym sygnał jakby zanika i monitor pokazuje ‘no signal detected’. Kiedy zresetuję kompa, monitor zawsze zaskakuje, sygnał się nie urywa. Bywa to męczące, za każdym razem jest to samo. Macie jakieś propozycje, co to może być?
Z rzeczy które mi się tu ostatnio wypieroniły to to, że drugie konto użytkownika nagle przestało działać, po wpisaniu hasła nie chce się zalogować (na sekundę pokazuje pulpit i znowu wraca do okna logowania). Jeśli znajdzie się ktoś mądry, żeby i z tym doradzić - będę ogromnie wdzięczny!

System operacyjny: Windows 10 Pro, karta graficzna NVIDIA GeForce GTX 950, pozostałe parametry poniżej:
system

Wygląda to na zwarcie kabla łączącego komputer z monitorem. Podłącz komputer do monitora innym kablem i sprawdź czy ten problem dalej występuje. Jeśli ustąpi to znaczy że z kablem jest coś nie tak i należy go wymienić, a jak nie to być może z Twoją kartą graficzną jest coś nie tak lub coś jest źle ustawione, ale na początek proponowałbym sprawdzić kabel łączący monitor z komputerem bo uszkodzony, zwarty kabel może być tego przyczyną.